- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Inauguracja obchodów jubileuszu 50-lecia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

19-03-2013

21 marca zapraszamy na wydarzenie, które zainauguruje obchody jubileuszu 50-lecia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Poruszający się Ratusz, energetyzująca muzyka, płomienie, taniec i śpiew. Przegońmy wspólnie zimę i pożegnajmy Marzannę przy opolskiej Młynówce!

Pierwsza część imprezy odbędzie się nad Młynówką przy Zielonym Mostku. W godz. między 17:00 a 18:00 teatry Młodzieżowego Domu Kultury zorganizują happenning, w którym przebiorą się za gwiazdy polskiej estrady. Każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie, które zamieścimy na Facebooku i naszej stronie. Liceum Plastyczne z Opola przygotuje okazałą Marzannę, która będzie nawiązywała do naszego miasta i opolskich festiwali. Aby przegonić zimę, wyślemy Marzannę na łódce Młynówką i w ten sposób symbolicznie przywitamy wiosnę. Gdy zajdzie słońce, zebrani widzowie będą mieli okazję zobaczyć wspaniałe widowisko przygotowane przez Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem MANTIKORA pt. „Feniks”.
Druga część imprezy odbędzie się na opolskim Rynku. O oprawę muzyczną zadba zespół Soul City, który przedstawi wielkie hity polskie i zagraniczne w swojej interpretacji. W międzyczasie (ok. godz.19:00) nastąpi punkt kulminacyjny imprezy: muzyczno-wizualne show w technice mappingu 3D przygotowane przez profesjonalną firmę Visualsupport. Poruszający się ratusz i ukryte w nim cuda – zobaczymy to w widowisku, które nawiąże do hasła okolicznościowego W Opolu wszystko gra.

NIE MOŻE CIĘ TAM ZABRAKNĄĆ !