Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Uroczysta Sesja Rady z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Gala Złotego Sokoła 2017

13-11-2017

To był piękny, patriotyczny wieczór. Przy wypełnionej sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie w dniu 12 listopada 2017 r. odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Gala Złotego Sokoła 2017. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: przewodniczący Rady - Zbigniew Palak oraz burmistrz Niemodlina - Dorota Koncewicz. Honorowy tytuł, Zasłużony dla Ziemi Niemodlińskiej, Rada Miejska w Niemodlinie, przyznała Panu Zdzisławowi Wasylikowi z Sołectwa Rogi, laureatowi Złotego Sokoła 2009. Podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej honorowy tytuł odebrała małżonka Pana Zdzisława Wasylika, który ze względów zdrowotnych nie mógł przybyć do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Pan Zdzisław był długoletnim nauczycielem, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Rogach, pracownikiem oświaty, radnym Rady Miejskiej w Niemodlinie, społecznikiem, wieloletnim prezes OSP w Rogach i członkiem Gminnego Zarządu OSP. Pełnił rolę animatora kultury, reżysera wielu sztuk teatralnych. Od ponad 30 lat intensywnie i skutecznie integruje społeczność lokalną.

Złoty Sokół dla przedsiębiorcy, Rajmunda Wocki

Po zakończeniu uroczystości narodowych, nastąpiło wręczenie wyróżnień i statuetki Złotego Sokoła 2017 za działalność na rzecz gminy Niemodlin. W X edycji obradowała Kapituła w składzie: burmistrz Niemodlina - Dorota Koncewicz, z-ca burmistrza - Aleksander Juszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej - Zbigniew Palak, radna Zofia Walczuk, radny Krzysztof Trzmielewski, radny Bartłomiej Walków oraz laureat ubiegłorocznej edycji Złotego Sokoła, Partnerstwo Borów Niemodlińskich, reprezentowane przez prezes Jadwigę Wójciak.

Do statuetki Złotego Sokoła 2017 nominowano: Joannę Kardasińską - prezes Fundacji na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313, Rafała Pasierbka, mistrza freestylu motocyklowego na arenach sportowych całego świata oraz Rajmunda Wockę, przedsiębiorcę - współwłaściciela funkcjonującej na terenie gminy Niemodlin firmy ModernHatch Sztunder Wocka sp. z o.o.

Publiczność obejrzała filmy, w których mieszkańcy i znajomi opowiadali o swoich spostrzeżeniach na temat działalności nominowanych do statuetki Złotego Sokoła 2017. Były też krótkie wywiady na scenie, fanfary, wręczenie statuetki i dyplomów przez burmistrz Dorotę Koncewicz oraz przewodniczącego Rady Zbigniewa Palaka. Statuetkę Złotego Sokoła 2017 odebrał przedsiębiorca, Rajmund Wocka, który jest współwłaścicielem funkcjonującej na terenie gminy Niemodlin firmy ModernHatch Sztunder Wocka sp. z o.o. Firma jest liderem w branży zajmującej się produkcją piskląt. W firmie znajduje zatrudnienie wiele osób z obszaru gminy. Rajmund Wocka jest zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności.

W finale odbył się odbył się znakomity, nastrojowy koncert Stanisława Soyki. Artysta otrzymał od niemodlińskiej publiczności owację na stojąco.

Organizatorami wydarzenia w dniu 12 listopada br. byli: Ośrodek Kultury w Niemodlinie oraz Urząd Miejski w Niemodlinie.

 

 
 
NOMINOWANI DO STATUETKI ZŁOTEGO SOKOŁA 2017
- zobacz filmy
- realizacja Artur Pieczarka:

Joanna Kardasińska - prezes Fundacji na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313, jest osobą zaangażowaną w promocję zamku i jego walorów historycznych.
 


 

Rafał Pasierbek, mieszkaniec Niemodlina, we freestylu motocyklowym na arenach sportowych Polski, Europy i świata, od kilku lat osiąga sukcesy. W świecie znany jako "Stunder13".
 
Rajmund Wocka, przedsiębiorca - jest współwłaścicielem funkcjonującej na terenie gminy Niemodlin firmy ModernHatch Sztunder  Wocka sp. z o.o. Firma jest liderem w branży zajmującej się produkcją piskląt. W firmie znajduje zatrudnienie wiele osób z obszaru gminy. Rajmund Wocka jest zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności.
 

Artur Pieczarka, UM Niemodlin