Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Szlak Rowerowy - Wokół Niemodlina

03-09-2010

loga RCz-PL.jpeg 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.
 

Szlak Rowerowy „Wokół Niemodlina”

Gmina Niemodlin ogłosiła przetarg na wykonanie oznakowania tras rowerowych.
Od wielu lat rośnie zainteresowanie turystyką rowerową, jednak do tej pory nie zostały oznakowane najczęściej uczęszczane trasy. Osoby uprawiający turystykę rowerową często nie wiedzą jakie obiekty dziedzictwa kulturowego mijają, brakuje informacji o cennych pomnikach przyrody i innych ciekawostkach przyrodniczych naszej gminy. Chcąc zatem uczestniczyć w dynamicznie rozwijającej się turystyce rowerowej, postanowiliśmy udostępnić bogactwo naszej gminy nie tylko naszym mieszkańcom, ale również mieszkańcom gmin sąsiednich. Planowane oznakowanie będzie kontynuacją oznakowania w Gminie Grodków, Powiecie Nyskim i Gminie Jesenik.
W ramach projektu wydane zostaną materiały promocyjne w formie przewodnika
z mapą w czterech wersjach językowych (pol.-czesk., niem.-ang.) oraz dwujęzycznej polsko-czeskiej ulotki z mapą i krótkim opisem najciekawszych miejsc. W celu uatrakcyjnienia pobytu w naszej gminie planujemy postawienie dwóch platform widokowych – nad stawem Sangów oraz na wzniesieniu w okolicy małej Góry. Wytyczone zostaną 4 miejsca przystankowe: nad stawem Sangów, w Szydłowcu Śląskim pod zabytkowym dębem, w małej Górze oraz na trasie Krasna Góra – Grabin w miejscu po uzdrowisku. W miejscach postojowych ustawione zostaną stoły, ławki i kosze na śmieci. Na trasie umieścimy też 15 tablic informacyjnych. Koncepcję tras rowerowych przygotował na zlecenie gminy znany propagator turystyki rowerowej Pan Paweł Kotwica z Niemodlińskiego Towarzystwa Regionalnego.
Projekt Szlak Rowerowy „Wokół Niemodlina” o wartości 116.000 zł realizowany jest przez Gminę Niemodlin w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, a jego finansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,
ze środków budżetu państwa i budżetu Gminy Niemodlin. Planowanym terminem oddania całości oznakowanych tras jest koniec października bieżącego roku.