Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Trwa uzbrajanie niemodlińskiej podstrefy ekonomicznej

05-04-2018

Podniesienie atrakcyjności terenu dla potencjalnych inwestorów - to jeden z celów trwającej inwestycji gminy Niemodlin w Podstrefie Niemodlin WSSE Invest - Park. Przy ulicy Opolskiej (droga krajowa nr 46) przygotowywany jest zjazd publiczny w celu umożliwienia ruchu pojazdów osobowych i ciężarowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej do terenów inwestycyjnych wraz z budową drogi wewnętrznej. Na miejscu budowy widać już przygotowywany teren pod budowę dróg i chodników. Wykonawcami robót są: w branży drogowej jest spółka HUCZ z Boronowa, a w zakresie budowy oświetlenia drogowego spółka EL-MAR z Dobrodzienia. Na odcinku ulicy Opolskiej od stacji paliw do końca terenu strefy ekonomicznej oraz przy drodze wewnętrznej zamontowano 18 słupów oświetleniowych.

Przypomnijmy, że w 2016 roku na działkach gminy Niemodlin włączonych do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest – Park zamontowano nową tablicę promującą obszar do inwestowania, wcześniej wyrównano cały teren ciężkim sprzętem. Gmina przygotowała obszar, Invest – Park sfinansował montaż nowego billboardu. W 2015 roku decyzją Rady Ministrów Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o pięć nowych lokalizacji. W jej granice zostały włączone m.in. tereny w Niemodlinie. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego gminy Niemodlin, włączona do strefy nieruchomość przeznaczona jest pod funkcje usługowe i wytwórczo-przemysłowe.

DSC_0572.jpeg
DSC_0565.jpeg
DSC_0567.jpeg
DSC_0569.jpeg
DSC_0570.jpeg
DSC_0571.jpeg

Artur Pieczarka, UM Niemodlin