Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Czesi w Borach Niemodlińskich

26-04-2018

Do Lokalnej Grupy Działania Partnerstwa Borów Niemodlińskich przyjechali goście z Czech w ramach podróży studyjnej poświęconej projektom rozwoju wsi. Wizyta jest organizowana w ramach planu działania czeskiej krajowej sieci rozwoju wsi i wynika z umowy partnerskiej jaką LGD Partnerstwo Borów Niemodlińskich podpisało z MAS Moravska Brana w 2017r.

W dniu 25 kwietnia, goście z Czech odwiedzili teren Gminy Niemodlin. W świetlicy sołeckiej w Lipnie, zorganizowano spotkanie z burmistrz Niemodlina - Dorotą Koncewicz oraz z-cą burmistrza - Aleksandrem Juszczykiem. Rozmowy polsko - czeskie tłumaczyła Jadwiga Wójciak z LGD Partnerstwo Borów Niemodlińskich. Podczas spotkania zaprezentowano projekty rozwoju obszarów wiejskich realizowanych przez Gminę Niemodlin w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz programu Interreg Polska - Czechy. Na terenie Gminy Niemodlin, goście z Czech zwiedzili także: Szydłowiec Śląski - zabytkowy kościół w renowacji oraz Dąb Pücklera, Zamek Książęcy Niemodlin, po którym oprowadzała Joanna Kardasińska, prezes Fundacji 1313 oraz Arboretum w Lipnie. Goście odwiedzili także siedzibę LGD Bory Niemodlińskie oraz zapoznali się z produktami lokalnymi.

Do piątku grupa 19 osób z Czech będzie także w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz w gminach: Dąbrowa, Komprachcice, Tułowice i Strzeleczki.

 

 

Artur Pieczarka, UM Niemodlin