Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Drzewka wolności w sołectwach gminy Niemodlin

07-05-2018

W całej gminie Niemodlin zakończono obsadzanie obsadzanie 100 drzewek w Gminie Niemodlin na 100 - lecie niepodległości. Ostatnie 100 drzewko posadzono w Szydłowcu Śląskim. Drzewka posadzono w 25 sołectwach gminy Niemodlin: Brzęczkowice, Gościejowice, Góra, Grabin, Gracze, Grodziec, Jaczowice, Jakubowice, Krasna Góra, Lipno, Magnuszowice, Magnuszowiczki, Michałówek, Molestowice, Piotrowa, Radoszowice, Rogi, Roszkowice, Rutki, Rzędziwojowice, Sarny Wielkie, Sosnówka, Szydłowiec Śl., Tłustoręby, Wydrowice. W sadzeniu drzewek brali udział mieszkańcy, sołtysi i burmistrz Niemodlina - Dorota Koncewicz. Również z inicjatywy mieszkańców ul. Opolskiej 30 posadzono 3 drzewka na skwerze przed budynkiem mieszkalnym.

 

 

Przypomnijmy, że młode lipy rosną też na terenach: Szkoły w Graczach, Przedszkola w Graczach, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie, Szkoły w Rogach, Szkoły w Grabinie, Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2 w Niemodlinie, Domu Senior - Wigor, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ośrodka Kultury i ZGKiM w Niemodlinie. Jak podkreślała burmistrz Niemodlina podczas spotkań z mieszkańcami, w wielu kulturach uważa się lipę za drzewo święte, być może ze względu na jej długowieczność. Drzewo to może rosnąć kilkaset lat.

 

 

Artur Pieczarka, UM Niemodlin