Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Seniorzy podsumowali rok akademicki zabawą integracyjną

19-06-2018

Niemodliński Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz piąty podsumował cykl zajęć i spotkań towarzyską imprezą, która odbyła się w dniu 17 czerwca br. w Skarbiszowicach w "Stodole Koncertowej" otoczonej zadbaną zielenią. Seniorzy w liczbie 55 osób wybrali się wynajętym autokarem. Tym razem obowiązywały stroje biało-czerwone - w nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Dodatkiem do stroju były piękne kotyliony wykonane przez koleżanki z grupy DEKOART - oczywiście w barwach narodowych Polski. Takie też były elementy dekoracji na stołach. Jak zawsze stoły pełne były domowego jadła. Był też grill. Wszystkim dopisywał humor, świeciło słońce, a do tańca przygrywał zaprzyjaźniony z UTW zespół Miraż, czyli Krzysztof Krzyżowski i Wiesław Rosianowski. Tańczono w rytm starych i nowych przebojów, był koncert życzeń. Spotkanie było kolejną okazją do podziękowań Urszuli Dajczak za całoroczną, bezpłatną naukę języka niemieckiego. Marzenie Bizan za prowadzenie zajęć z grupą artystyczną DEKOART - też bezpłatnie. Krystynie Dajczak za bezinteresowną pomoc w pracach na rzecz grupy. Dużymi brawami i odśpiewaniem 100 lat podziękowano "studentce nr 1 " kol. Zuzannie Zdanowskiej , jest w UTW od początku i mimo "dojrzałego wieku", czynnie uczestniczy w zajęciach grupy i zabawie, zadziwiając energią i kondycją. Duże brawa otrzymała Prezes UTW Niemodlin - Teresa Kucharzak-Juszczyk, lubiana przez całą grupę za życzliwość i zaangażowanie w prowadzeniu stowarzyszenia.

Całość tej udanej i barwnej imprezy sfotografowała oraz opisała Anna Franczyk. Pomocą jak zawsze służyła Marta Dudkiewicz, dodatkowo zdjęcia udostępniła Zofia Wolak.