Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Dożynki Gminne w Piotrowej

21-08-2018

Barwny korowód dożynkowy z udziałem Bialskiej Orkiestry Dętej rozpoczął Dożynki Gminne w Piotrowej. Przedstawiciele sołectw Gminy Niemodlin oraz goście przeszli z ul. 700-lecia w Niemodlinie do Piotrowej, gdzie na stadionie odprawiona została msza św. dziękczynna za zebrane plony w intencji rolników. Mszy przewodniczył ks. Jerzy Chyłek, a kazanie wygłosił Paweł Chyla. Następnie miał miejsce ceremoniał dożynkowy, starostowie Urszula Kuszman i Tadeusz Szpunar przekazali bochen chleba burmistrz Niemodlin - Dorocie Koncewicz, która wygłosiła okolicznościowe przemówienie. W powietrze wzbiły się gołębie pocztowe od hodowców z naszej gminy. Przemówienia wygłosili także: Grzegorz Sawicki - radny Sejmiku Województwa Opolskiego, Jan Krzesiński - radny powiatowy oraz Bartłomiej Walków - radny gminy Niemodlin. Wśród uczestników dożynek byli przedstawiciele samorządów: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń, rolnicy oraz mieszkańcy całej gminy Niemodlin. W czasie Dożynek Gminnych w Piotrowej przeprowadzone zostały konkursy dożynkowe.

WYNIKI KONKURSÓW

Korony Ziarnkowe:
1. Szydłowiec Śląski

Korony Kłosowe:
1. Roszkowice
2. Sarny Wielkie
3. Lipno
4. Grabin
5. Grodziec

Żywe obrazy:
1. Piotrowa
2. Grabin

Dekoracje obejść:
1. Państwo Łucarz
2. Państwo Krząstek
3. (Blok mieszkalny) Pani Mariola Gancarczyk

Na terenie stadionu przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich, w tym dla dzieci. W części artystycznej wystąpili: Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń, Lukas Gogol - zwycięzca programu "Mam Talent" wraz z Grzegorzem Kuryłą, zespół 4EVER. Na zakończenie miała miejsce zabawa taneczna z DJ Ariel. Imprezę prowadzili: Katarzyna Paszula i Artur Pieczarka. Organizatorami Dożynek Gminnych w Piotrowej byli: Burmistrz Niemodlina, Ośrodek Kultury w Niemodlinie oraz Sołtys i Rada Sołecka w Piotrowej. 

 

 

Artur Pieczarka, UM Niemodlin