- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Superpuchar Opolszczyzny Memoriał Leszka Opałacza dla ZAKSY

19-09-2012

Superpuchar Opolszczyzny Memoriał Leszka Opałacza dla ZAKSY
 

Wielka siatkarska uczta
 

2 października 2012r. w Niemodlinie w hali OSIR-u odbył się historyczny mecz w którym zobaczyliśmy czołową drużynę europy i brązowego medalistę Plus Ligi sezonu 2011/2012 ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle oraz mistrza I Ligi Siatkówki Stal Nysa i gdyby nie wymogi licencyjne popularna „Stalówka” dziś również grałaby w Plus Lidze. ZAKSA w najsilniejszym składzie z reprezentantami Polski Pawłem Zagumnym, Marcinem Możdżonkiem, Michałem Ruciakiem, Piotrem Gackiem, reprezentantem Francji Antonym Ruzirem, reprezentantem Brazylii Filipe Fontelesem, reprezentantami Ukrainy Jirijem Gladyrem i Srhiiyem Kapelusem, a na ławce trenerskiej z Danielem Castellanim i Sebastianem Świderskim zrobiła ostatni krok przed nowym sezonem siatkarskim 2012/2013. Ostatni krok i to w Niemodlinie w hali wypełnionej do ostatniego miejsca, a warto również dodać że nie wszyscy chętni weszli na halę, wielu pozostało w domach, a część z nich czekało przed halą z chęcią zdobycia autografów lub zrobienia zdjęcia.
Oprawę meczu i spikerkę poprowadził Donat Przybylski ubrany w specjalnie przygotowaną na tę okazję koszulkę z napisem „Leszku to dla Ciebie”, kolega radiowy i uczeń znanego w całym kraju niedawno zmarłego komentatora Radia Opole Leszka Opałacza. Przed meczem „minuta ciszy” była inna, bo Donat przygotował urywki komentarzy w wykonaniu Leszka Opałacza, które przez lata mogliśmy słuchać na radiowej antenie. Oprawa meczu również nie odbiegała od oprawy ligowej. Siatkarzy wprowadziła eskorta młodych piłkarzy UKS Jedynka Niemodlin i MKS Sokół Niemodlin i oczywiście była również owacja kibiców.
I w końcu rozpoczął się mecz.
Pierwszy set spotkania rozpoczął się od skutecznego ataku Pawła Zagumnego z przechodzącej piłki. Dość długo trwała jednak zacięta walka punkt za punkt, która został przerwana po pierwszej przerwie technicznej, kiedy to skutecznymi kontrami popisywali się Kędzierzynianie, natomiast w szeregi siatkarzy z Nysy wkradły się błędy własne. Set pierwszy przy stanie 16:25 asem serwisowym zakończył popularny Guma.
W drugim secie na boisku po stronie Zaksy pojawił się na przyjęciu Michał Ruciak. Tę odsłonę meczu znakomicie rozpoczęli pierwszoligowcy, którzy dzięki skutecznym blokom i technicznym zagraniom obijającym ręce siatkarzy z Kędzierzyna prowadzili już 3:0. Jednak stan ten nie trwał zbyt długo i podopieczni Daniela Castellaniego zaczęli grać skuteczniej, jednak strata punktowa z pierwszej fazy drugiego seta jeszcze dość długo dawała o sobie znać. Zaksa wyrównała stan seta przy 13tu punktach dzięki skutecznym zagraniom Antonina Rouzier ora Michała Ruciaka. Na drugą przerwę techniczną kędzierzynianie schodzili z trzy punktową przewagą po efektownym bloku jeden na jeden Marcina Możdżonka na Nożewskim. Końcówka seta przyniosła sporo ciekawych akcji, wśród których kibice mogli obserwować krótką w wykonaniu Łukasz Wiśniewskiego, kiwkę Karpiewskiego, ofiarną obronę Karpiewskiego oraz kiwkę Łuki tuż za bok siatkarzy z Kędzierzyna. Drugą partię po długiej wymianie zakończył skutecznym atakiem Antonin Rouzier. Zaksa – Nysa 25:16.
Trzeci set okazał się być ostatnim setem tego spotkania. W wyjściowej szóstce ZAKSY pojawili się Pilarz, Witczak oraz Polański. Pierwsza faza tej partii przebiegała punkt za punkt. Dopiero na drugiej przerwie technicznej podopiecznym Daniela Castellaniego i Sebastiana Świderskiego udało się odskoczyć na dwa punkty. W ostatniej fazie trzeciego seta dwoma efektownymi zagraniami ze środka popisał się Marcin Możdżonek. Partię oraz cały mecz zakończył błąd w zagrywce Piórkowskiego.
Stal Nysa – Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0-3 (16-25, 20-25, 19-25)
Stal Nysa: Matejczyk, Jarząbski, Piórkowski, Karpiewski, Łuka, Nożewski, Andrzejewski (l) oraz Biernat, Pietkiewicz, Kęsicki.
Zaksa KK: Zagumny, Możdżonek, Wiśniewski, Rouzier, Fonteles, Kapelus, Gacek (l) oraz Ruciak, Polański, Pilarz, Witczak.
Po meczu w specjalnej oprawie muzycznej wręczono nagrody indywidualne i główne trofeum, które wręczali Z-ca Burmistrza Niemodlina Pan Bartłomiej Kostrzewa i córka redaktora Leszka Opałacza Paulina. Wśród wyróżnionych znaleźli się, dwaj zawodnicy Stali Łukasz Karpiewski najlepiej punktujący zawodnik meczu i Krzysztof Andrzejewski najlepiej przyjmujący, a po stronie ZAKSY wyróżnienia otrzymali Michał Ruciak najlepszy atakujący, Paweł Zagumny najlepszy rozgrywający, Piotr Gacek libero, Marcin Możdżonek środkowy i MVP meczu .
Mecz nie mógł się odbyć bez sponsorów wolontariuszy i innych instytucji oraz ludzi związanych ze sportem, którzy pomogli w organizacji meczu. Szczególnie dziękujemy zespołom ZAKSA Kędzieżyn Koźle i Stali Nysa za spaniałe widowisko i Opolskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za pomoc i przyznanie organizacji meczu, oraz zapewnienie obsady sędziowskiej spotkania.
Informujemy również że Siatkarski Superpuchar Opolszczyzny Memoriał Leszka Opałacza zapisujemy na stałe w kalendarz imprez sportowych naszej Gminy.

Sponsorzy meczu
Vogel & Noot Polska - Langner Sławomir,
ELSAB Niemodlin – Ryszard Błaszczuk,
PSS Społem Niemodlin - Oleksa Jan,
Euroserwis Polska – Andrzej Kristman,
Restauracja „Na Wyspie” - Marian Oleksa,
Auto Part - Marian Oleksa,
Agencja Reklamowa Covebo – Marcin Kulik ,
Biuro Podróży Victoria w Niemodlinie,
Opolski Związek Piłki Siatkowej,
Gmina Niemodlin - Burmistrz Mirosław Stankiewicz, Z-ca Burmistrza Bartłomiej Kostrzewa,

Pomoc techniczna i organizacyjna
Komisariat Policji w Niemodlinie i Komendant Sebastian Górski
Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Niemodlin,
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie,
Ośrodek Kultury w Niemodlinie,
Zespół Szkół w Niemodlinie,
Gimnazjum w Graczach,
Zespół Szkół Zawodowych w Tułowicach,
Tułowicki Ośrodek Kultury,
Zakład fotograficzny FotoRena Niemodlin,
Pan Zbigniew Weber,
Pan Jan Janik,
Pan Eugeniusz Światek,
Pan Wiesław Nicpoń,
Powyższy sukces to również wasz sukces za który serdecznie dziękujemy.
 

Wkrótce obszerna galeria z meczu, a poniżej zdjęcia ze strony Radia Opole.

1c287d963a0fefda655da4bb67d7584b.jpeg
6caee3c7f7d54170f71c10489b3a16ba.jpeg
6fcb85f34fa8712cef7292a72cd557cb.jpeg
39b1c4e4398cff42f114b6fc89b5409f.jpeg
94eabbfc7519dad7bf4fc7dd91ad592b.jpeg
81834c042e989ee20c5f07bc783f6644.jpeg
60536853b285a63847b90eff5a390bba.jpeg