Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Święto Plonów - Dożynki Gminne w Wydrowicach

10-09-2012

Święto Plonów - Dożynki Gminne w Wydrowicach

Dożynki Gminne to przede wszystkim okazja do podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę i zebrane plony. Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Gmina Niemodlin, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wydrowice, Rada Sołecka wsi Wydrowice oraz Ośrodek Kultury w Niemodlinie.

Tegoroczną uroczystość dożynkową rozpoczęła dziękczynna msza św. odprawiona w intencji rolników i zebranych plonów przez proboszcza ks. Jerzego Chyłka w kościele parafialnym w Niemodlinie. Po mszy, uroczysty korowód prowadzony przez orkiestrę dętą z Rudziczki, wyruszył z placu spółdzielni RSP Wydrowice na boisko, gdzie rozpoczął się ceremoniał dożynkowy. Funkcję starostów dożynkowych pełnili w tym roku: Katarzyna Diłaj - mieszkanka Wydrowic oraz starosta - Alfred Mocko - kombajnista, operator sprzętu, członek RSP Wydrowice od 1979 r. Po przemówieniu burmistrza Niemodlina Mirosława Stankiewicza i podziękowaniach złożonych rolnikom oraz sponsorom dożynek, starostowie przekazali gospodarzowi dożynek – burmistrzowi Niemodlina - bochen chleba, który następnie został podzielony między licznie zgromadzonych uczestników. Następnie rozpoczęły się konkursy dożynkowe: Konkurs Koron Żniwnych, Żywych Obrazów oraz konkurs na najładniej udekorowane gospodarstwa indywidualne. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Korony Ziarnowe - Szydłowiec Śląski (do konkursu zgłoszona została jedna korona ziarnowa), Korony Kłosowe: pierwsze miejsce przypadło wsi Magnuszowice (dyplom i bon o wartości 800 zł). Drugie miejsce przypadło Rzędziwojowicom (dyplom i talon o wartości 600zł), natomiast miejsce trzecie wywalczyły Roszkowice (dyplom i talon o wartości 400 zł). W konkurencji Żywe Obrazy już po raz trzeci zwycięstwo przypadło wsi Lipno, które wyprzedziło Radoszowice i Rzędziwojowice.
Największym problemem dla jurorów była ocena najładniej udekorowanych gospodarstw indywidualnych. W tym roku mieszkańcy Wydrowic zaskoczyli pomysłami i weną twórczą. Miejscowość była bardzo bogato udekorowana, a mieszkańcy po prostu prześcigali się w pomysłach. Najpiękniej udekorowanym gospodarstwem okazał się dom Państwa Szpringiel. Na drugim miejscu znalazło się gospodarstwo Państwa Dudzińskich, a trzecie miejsce przypadło mieszkańcom bloku nr 2 z Wydrowic.
Podczas tegorocznych dożynek na scenie królowały zespoły ludowe oraz grupy biesiadne. Ciepło zostały przyjęte zespoły Graczanki i Szumiący Bór. Podczas przerw organizatorzy przygotowali kilka konkursów dla dzieci i dorosłych. Wszyscy biorący udział w zabawach byli nagradzani upominkami i słodyczami, a najcenniejszą nagrodę ufundowała Szkoła Jazdy „Molex” - bon z 50% rabatem na kurs prawa jazdy. Dożynkowe popołudnie wypełniły dwa składy Kabaretowej Grupy Biesiadnej, natomiast do tańca przygrywał zespół „Relax” oraz DJ Cyrek.
Dużą popularnością cieszyła się wystawa sprzętu - maszyn rolniczych, zorganizowana przez RSP Wydrowice oraz wystawa motocykli przygotowana przez Grupę Wsparcia naszego Mistrza Świata Stuntera13 Rafała Pasierbka. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci były przejażdżki wielbłądem, bryczką konną oraz urządzenia zabawowe.
Tegoroczne dożynki odbyły się dzięki przyjaznym sponsorom, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania. A byli nimi:
Fermy Drobiu Rajmund Wocka
Rapex Grabin
KOSD Niemodlin
Andrzej Nowakowski
Bank Spółdzielczy w Namysłowie
Gospodarstwo Drobiarskie Jerzy Diłaj
Isan – Bud
PSS Społem
Bank Zachodni/o Niemodlin
Remondis
Firma Gruszka-Witkowski
Bar Extra Liga Gracze
Restauracja na Wyspie
Maia Polska
Cegielnia Niemodlin
Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu finansowemu udało się nam zorganizować to nasze wspólne święto.
Organizatorzy
 DSC_0589.jpeg
DSC_0590.jpeg
DSC_0606.jpeg
DSC_0616.jpeg
DSC_0650.jpeg
DSC_0657.jpeg
DSC_0667.jpeg
DSC_0687.jpeg
DSC_0708.jpeg