Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego w Niemodlinie - 2018

09-10-2018

Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego w Niemodlinie - 2018 Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców z całej Opolszczyzny cieszyło się Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego zorganizowane na Zamku Książęcym w Niemodlinie w dniach 6-7 października br. W czasie wydarzenia przygotowano dla odwiedzających wiele atrakcji. Prowadzona była sprzedaż i degustacja potraw rybnych, sprzedaż karpia z Gospodarstwa Rybackiego w Niemodlinie, były stanowiska ginących zawodów, produkty regionalne, warsztaty żywieniowe oraz ceramiczne i plastyczne dla dzieci. Odwiedzający mogli oczywiście zwiedzić Zamek Książęcy. Nad stawem zamkowym odbyły się Drużynowe Zawody Wędkarskie oraz Zawody Wędkarskie dla Kobiet. Na zamku przeprowadzono konkurs kulinarny "Czas na rybę - junior" dla uczniów szkół gastronomicznych z udziałem szkół z: Kędzierzyna Koźla, Kluczborka, Gorzowa Śląskiego, Opola i Strzelec Opolskich. Pierwsze miejsce przyznano Zespołowi Szkół z Gorzowa Śląskiego, drugie Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku, a trzecie Zespołowi Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu. W zawodach wędkarskich kobiet zwyciężyła Magdalena Osada, drugie miejsce zajęła Magdalena Konecka, a trzecie - Marta Wojtyła. W sobotę był także pokaz kulinarny wraz z degustacją Kamila Klekowskiego oraz występy wykonawców z Ośrodka Kultury w Niemodlinie. W niedzielę również nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających. Była degustacja potraw z karpia Adriana Feliksa. Na scenie wystąpił zespół Shantażyści. Był także konkurs kulinarny "Czas na rybę" dla szefów kuchni. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Restauracja Nad Stawem w Bogacicy, drugie miejsce Bistro Finezja z Tułowic, a trzecie miejsce Restauracja Bajka z miejscowości Grodziec (koło Ozimka).

Organizatorem wydarzenia byli: Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna", a współorganizatorami: Zamek Książęcy Niemodlin, Niemodlin - miasto i gmina, Gospodarstwo Rybackie w Niemodlinie oraz Ośrodek Kultury w Niemodlinie.

Artur Pieczarka, UM Niemodlin
GALERIA Z WYDARZENIA