Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

W Graczach pobiegną po raz 24.

07-11-2018

W ramach górniczej tradycji kulturowej organizowany jest "BARBÓRKOWY BIEG SKALNIKA", który ma na celu promocję zdrowego trybu życia oraz sportową rywalizację. Mówi Karol Biskup - organizator zawodów.  Impreza zaplanowana jest na terenie i w okolicach atrakcyjnie położonej miejscowości Gracze w pobliżu złóż wulkanicznych bazaltu. Projekt angażuje trzy grupy kluczowe: górników, biegaczy oraz lokalną społeczność. Projekt poprzez swoje działanie pozytywnie wpływa na promocję zdrowego trybu życia oraz górniczego dziedzictwa kulturowego. Bieg skalnika realizowany jest w obszarze kulturalnym, edukacyjnym - promującym zdrowie oraz sportowo-rekreacyjnym.

Linia startu oraz mety zlokalizowana jest przy Zakładowym Domu Kultury w Graczach. W imprezie przewidywany jest udział około 400 osób w kategoriach młodzieży szkolnej (szkoła podstawowa i gimnazjum w tzw. Małym Biegu Skalnika) i dorosłych w biegu głównym z podziałem na przedziały wiekowe oraz osoby niepełnosprawne. W szranki staną zawodnicy od 16 do prawie 80 roku życia. Uczestnicy rywalizują ze sobą na blisko 14-kilometrowej trasie: Gracze - Radoszowice - Tarnica - Rogi - Góra - Gracze. Zawody rozpoczynają uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w tzw. "Małym Biegu Skalnika" w okolicach graczewskiej szkoły. Po ich zakończeniu o godz.11.00 przed domu kultury rozpoczyna się bieg główny. Po zakończeniu biegu, uczestnicy spotykają się podczas dekoracja zwycięzców.

Regulamin:
https://dk.bazalt-gracze.pl/images/regulaminXXIVbiegskalnika.pdf

PROGRAM GODZINOWY:
8:30 - otwarcie biura zawodów dla uczestników głównego biegu (dom kultury)
9:00 - start Małego Barbórkowego Bieg Skalnika przy szkole w Graczach
11:00 - start głównego Barbórkowego Biegu Skalnika przy domu kultury (Gracze, ul. Bazaltowa 4) ok. 13:00 – wręczenie nagród w domu kultury i zakończenie imprezy.

Tradycyjnie zapraszamy na wywiady z zawodnikami i górniczą grochówkę.

plakat bieg skalnika 2018web.jpeg

Karol Biskup
Bazalt-Gracze sp. z o.o.