Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

14-11-2018

W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Niemodlinie przystąpili do akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Celem było wysłanie stu widokówek przedstawiających Niemodlin do stu szkół zgłoszonych w projekcie. Bardzo dziękujemy dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom, którzy wsparli nasze działania, a także uczniom dzielnie wypisującym pocztówki. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Urzędu Miasta i Gminy, który podarował nam część widokówek przedstawiających nasze miasto – Niemodlin.

Akcja 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości została uznana przez Biuro Programu Niepodległa prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem akcji, do której dołączyło ponad 500 szkół z całego kraju, było upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej Małej Ojczyźnie. Uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski przesłaliśmy pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że potrafimy czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. W ten sposób chcieliśmy promować również naszą szkołę i miasto w całym kraju, bo pozdrowienia zawierały krótką notkę informującą o Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie, a widokówka przedstawiała naszą miejscowość. Otrzymując kartki z pozdrowieniami, uczniowie systematycznie zamieszczają je na dużej mapie konturowej Polski, wcześniej sprawdzając położenie geograficzne miejscowości nadawcy.

Informacja:
Katarzyna Oleksa
Małgorzata Wolańska-Klapan
SP nr 1 w Niemodlinie

IMG_20181105_130246.jpeg
IMG_20181105_130255 (1).jpeg
IMG_20181012_150001 (1).jpeg
IMG_20181012_134219 (1).jpeg
IMG_20181007_162337.jpeg