W dniu 20 listopada br. Burmistrz Niemodlina przyjmuje interesantów w godz. 12:00 - 13:30 - Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w listopadzie i grudniu - sprawdź termin ! - Komunikat Polskiej Spółki Gazownictwa, akcja wzmożonego nawaniania gazu - Niemodlin - miasto i gmina na Facebooku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Podsumowanie 2016 roku - FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Goście z Czech w Niemodlinie

18-11-2013

W dniu 14 listopada br. Pan Burmistrz Mirosław Stankiewicz wraz z Przewodniczącą NTR Aleksandrą Paszkowską i Dyrektor MGBP Jadwigą Kutyła, gościł delegację z miasta Valasske Mezirici (Czechy), w skład której wchodzili: v-ce Starosta Jiri Pernicky, Hana Skacalova oraz Petr Zajic.
Celem wizyty było nawiąznie współpracy z uwagi na związki historyczne łączące niegdyś nasze miasta, a dotyczące rodu Żerotinów, który sprawował władzę zarówno w Niemodlinie jak i w Valasske Mezirici.
Goście odwiedzili Miejsko Gminną Bibliotekę, gdzie mieli okazję zobaczyć wystawę "Z dziejów Ziemii Niemodlińskiej" i zapoznać się z działalnością Niemodlińskiego Towarzystwa Regionalnego.

Oprac. J.Kutyła
Fot. Sz. Daszkiewicz
 Obraz 002.jpeg