- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Wyróżnienie dla Gminy Niemodlin!

21-11-2013

Gmina Niemodlin nagrodzona została wyróżnieniem w konkursie Zarządu Województwa Opolskiego na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego 2013 za realizację projektu „Przebudowa dróg Śródmieścia Niemodlina”.
W uzasadnieniu do nagrody jury konkursu podkreśliło znaczenie projektu dla społeczności lokalnej, za wykonanie istotnego etapu rewitalizacji przestrzeni komunikacyjnej w obszarze o znaczącym wpływie dla rozwoju społecznego i gospodarczego miasta Niemodlina, ponadto wskazano na atrakcyjne rozwiązania architektoniczne i estetykę realizacji. Oprócz inwestora – Gminy Niemodlin, nagrodę odebrali również wykonawca zadania Pan Robert Wąs –właściciel firmy realizującej WASBUD – Robert Wąs z Grodkowa oraz projektant Tomasz Sokulski z Biura Usług Technicznych „DROGTOM” w Opolu.

Projekt „Przebudowa dróg Śródmieścia Niemodlina” zrealizowany został w latach 2011 – 2012 z udziałem środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 i był jednym z największych projektów realizowanych przez Gminę Niemodlin w tym okresie programowania. Całkowita wartość projektu: 4 729 534,71 PLN, wartość dofinansowania: 3 883 503,38 PLN.

Bernadeta Lisson - Pastwa

DSC_0817.jpeg
DSC_0823.jpeg