Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

"Złota Księga - Zamek w Niemodlinie"

23-01-2019

3 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu odbędzie się czwarta konferencja pod tytułem „Licencja na czytanie”, której głównym tematem będzie  edukacyjna rola komiksu. Celem spotkania jest podjęcie próby dokonania zmiany sposobu patrzenia na komiks, często przez osoby dorosłe niedoceniany. Będzie to próba  udowodnienia , że czytanie komiksów to również pełnowartościowe czytelnictwo, a także, że komiks nie musi być tylko formą rozrywki, ale może być również nośnikiem ważnych treści i wartości. Pracownicy Biblioteki wystąpili do nas z prośbą o możliwość zaprezentowania podczas konferencji  komiksu "Złota Księga - Zamek w Niemodlinie" jako doskonałego przykładu wykorzystania jego potencjału do celów edukacyjnych i promocyjnych.

  • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. E. Zawackiej w Toruniu to placówka  specjalistyczna służąca kształceniu i doskonaleniu pracowników pedagogicznych i pedagogizacji społeczeństwa. Najstarsza placówka  tego typu w Polsce, powstała w 1921 roku.

Komiks1.png