Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

5 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku

07-03-2019

28.02.2019r. w Niemodlińskim Ośrodku Kultury odbył się jubileusz 5-cio lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Niemodlina.

Wkład członków pierwszego i drugiego zarządu UTW doceniła Rada Miejska nadając Marii Jańczuk (prezes I kadencji) oraz Tadeuszowi Ziółkowskiemu (wiceprezes I i II kadencji) tytuł „Zasłużony dla Ziemi Niemodlińskiej”. Z kolei burmistrz Niemodlina, Dorota Koncewicz skierowała podziękowania do członków obecnego zarządu: Teresy Kucharzak-Juszczyk, Kamili Górskiej, Anny Franczyk, Marty Dudkiewicz i Barbary Sadłoń. Natomiast wyróżnienia Zarządu UTW - za zaangażowanie na rzecz uniwersytetu - otrzymali: Marzena Bizan, Krystyna Dajczak, Urszula Dajczak, Anna Jankowska, Maria Sukiennik, Krystyna Świątek, Zenona Zdanowska i Danuta Ziółkowska.

Oficjalną część obchodów jubileuszu niemodlińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zamknął wykład dr Piotra Bernata z nyskiej PWSZ oraz listy gratulacyjne i życzenia równie szybkiego tempa rozwoju w następnych latach składane przez wielu zaproszonych na uroczystość gości. Oprawę artystyczną zapewnili sami studenci. Zespół Piąty Bieg wyłożył credo seniorów z Niemodlina i Tułowic piosenką Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”. Mini recital dali Jerzy Sadłoń i zaprzyjaźniona z UTW Jarosława Letka, ale żywiołowością i wigorem porwała widownię damska grupa o dowcipnej nazwie Senioritas, która w szalonym rytmie zatańczyła „Czekoladę”. Gali towarzyszyła przygotowana przez Annę Franczyk wystawa prac plastycznych „Pędzlem i igłą malowane” Tatiany Cebulskiej, Barbary Rostkowskiej, Ireny Fedorowicz, Stanisławy Dejnek, Anny Jankowskiej i Czesława Szczepkowskiego.

Z racji „tłustego czwartku” jubileusz zakończono pączkami i nie tylko. Było to możliwe dzięki otwartym sercom i portfelom Leszka Wołowca, Edwarda Szmitowicza, Kazimierza Skuratowicza, spółki „Bazalt-Gracze” oraz Nadleśnictwa Tułowice.

foto3.jpeg

foto10.jpeg

foto14.jpeg

foto002.jpeg

foto5.jpeg

foto9.jpeg