Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Szlak Rowerowy - Wokół Niemodlina

03-12-2010

 loga RCz-PL.jpeg
 Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.
 

Szlak Rowerowy „Wokół Niemodlina”

Zakończyły się prace przy znakowaniu Szlaku Rowerowego - Wokół Niemodlina. W ramach projektu wydane zostały materiały promocyjne w formie przewodnika z mapą w czterech wersjach językowych (pol.-czesk., niem.-ang.) oraz dwujęzycznej polsko-czeskiej ulotki z mapą i krótkim opisem najciekawszych miejsc. W celu uatrakcyjnienia pobytu w naszej gminie postawiliśmy dwie platformy widokowe – nad stawem Sangów oraz na wzniesieniu w okolicy małej Góry. Wytyczone zostały 4 miejsca przystankowe: nad stawem Sangów, w Szydłowcu Śląskim pod zabytkowym dębem, w małej Górze oraz na trasie Krasna Góra – Grabin w miejscu po uzdrowisku. W miejscach postojowych ustawione zostały stoły, ławki i kosze na śmieci. Na trasie umieściliśmy też 15 tablic informacyjnych. Koncepcję tras rowerowych przygotował na zlecenie gminy znany propagator turystyki rowerowej Pan Paweł Kotwica z Niemodlińskiego Towarzystwa Regionalnego.
Projekt Szlak Rowerowy „Wokół Niemodlina” o wartości 116.000 zł realizowany został przez Gminę Niemodlin w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, a jego finansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, ze środków budżetu państwa i budżetu Gminy Niemodlin. 

Do zobaczenia na szlaku