Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szlak Rowerowy - Wokół Niemodlina

 Brak opisu obrazka
 Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.
 

Szlak Rowerowy „Wokół Niemodlina”

Zakończyły się prace przy znakowaniu Szlaku Rowerowego - Wokół Niemodlina. W ramach projektu wydane zostały materiały promocyjne w formie przewodnika z mapą w czterech wersjach językowych (pol.-czesk., niem.-ang.) oraz dwujęzycznej polsko-czeskiej ulotki z mapą i krótkim opisem najciekawszych miejsc. W celu uatrakcyjnienia pobytu w naszej gminie postawiliśmy dwie platformy widokowe – nad stawem Sangów oraz na wzniesieniu w okolicy małej Góry. Wytyczone zostały 4 miejsca przystankowe: nad stawem Sangów, w Szydłowcu Śląskim pod zabytkowym dębem, w małej Górze oraz na trasie Krasna Góra – Grabin w miejscu po uzdrowisku. W miejscach postojowych ustawione zostały stoły, ławki i kosze na śmieci. Na trasie umieściliśmy też 15 tablic informacyjnych. Koncepcję tras rowerowych przygotował na zlecenie gminy znany propagator turystyki rowerowej Pan Paweł Kotwica z Niemodlińskiego Towarzystwa Regionalnego.
Projekt Szlak Rowerowy „Wokół Niemodlina” o wartości 116.000 zł realizowany został przez Gminę Niemodlin w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, a jego finansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, ze środków budżetu państwa i budżetu Gminy Niemodlin. 

Do zobaczenia na szlaku