Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Seniorada w Opolu

04-06-2019

25 maja 2019 seniorzy z UTW w Niemodlinie wybrali się 40-to osobową grupą do Opola na Senioradę. Celem spotkania było promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska.

Seniorada, czyli piknik rekreacyjny odbyła się w Parku Nadodrzańskim w pobliżu wyspy Bolko i opolskiego ZOO, od godziny 15.00 do 18.30. Organizatorzy  przygotowali wiele atrakcji, każdy mógł wybierać dowolnie. Była nauka gry na bębnach afrykańskich, warsztaty tańca orientalnego, wielobój rekreacyjny z nagrodami, gry plenerowe (krokiet, rzut do celu podkową i inne). Były konkursy dla miłośników krzyżówek.

W tzw. strefie zdrowia mierzono chętnym poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, można było skorzystać z konsultacji kosmetycznych i zdrowotnych.

Obejrzeliśmy część artystyczną- występ opolskich grup tańca orientalnego „Perły Orientu” z DDP „Złota Jesień” oraz tancerek ze szkoły tańca „Alimah”, koncert bębnistów z rytmami afrykańskimi z grupy Ethnica Art. Koncert zakończył się wspólnymi tańcami.

Kolejną atrakcją były nagrody losowe. Nasza grupa z UTW zgarnęła prawie wszystkie. Bardzo zadowoleni o 19.30 wróciliśmy do Niemodlina. Nad całością imprezy czuwała oraz ją prowadziła pani Justyna Wicińska- Koordynator Koła Opolskiego ESPAR 50+. Dziękujemy pani Justynie za zaproszenie.

 

 

Zdjęcia i tekst: Anna Franczyk