Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Książka z Borowymi Opowieściami

09-07-2019

Książka o legendach z Borów Niemodlińskich

Czarownica, rabuś, mnich? Biała dama, wodnik czy może czarny pies?
Która postać z podań i legend Borów Niemodlińskich zostanie największym bohaterem?
Kto ma potencjał filmowy na miarę Robin Hooda?
Kto zasługuje na pomnik nie mniej niż Smok Wawelski?
Kto mógłby występować w kolejnym odcinku przygód Harrego Pottera?
A kogo objęłoby śledztwo Archiwum X?

 

Już wkrótce będziecie mogli się o tym przekonać. Partnerstwo Borów Niemodlińskich przygotowuje rejestr borowych osobistości i osobliwości związanych z legendami i opowieściami z Borów Niemodlińskich, by wydać go w formie książki.

Stowarzyszenie zebrało już niemal 130 historii związanych z borowymi bohaterami. Nad tym, by wszyscy zostali w książce ujęci czuwa Mariusz Woźniak, znany i ceniony regionalista z Niemodlina. Zadanie wspiera Samorząd Województwa Opolskiego, który przekazał 5,5 tys. zł wsparcia w ramach konkursu na upowszechnianie tradycji narodowej i rozwijanie świadomości kulturowej. Ale tak naprawdę to, czy bohaterów legend i borowych opowieści będziemy oglądać na kolorowych czy czarno-białych grafikach i czy będą oni mieli godną oprawę, będzie zależało także od Was – Darczyńców. Ostateczna forma książki uwarunkowana jest bowiem całkowitym budżetem, jaki Partnerstwo może przeznaczyć na wydawnictwo. Ten zaś będzie wynikiem wsparcia finansowego jakie stowarzyszenie uzyska w formie darowizn.

Dołączcie do nas i razem zaprezentujmy borowych bohaterów.

Zrób przelew!

Podajemy nr konta 22 8890 0001 0636 3185 2006 0001 (BS Namysłów, oddział Niemodlin), w tytule przelewu dopiszcie: Legendy z Borów.

Plakat_Książka_Bory.jpeg