Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Półkolonia w Grabinie

02-08-2019

W okresie od 25 czerwca do 24 lipca br. w Grabinie odbywały się półkolonie dla dzieci w ramach projektu "Wesołe wakacje". Zorganizowano 12 dni wypoczynku, w którym  brało udział 15 dzieci. Każdy dzień był aktywny i obfitował różnymi wydarzeniami. Korzystając z sal Szkoły Podstawowej w Grabinie oraz boiska, siłowni napowietrznej, placu zabaw dzieci spędzały tu czas między innymi na grach i zabawach, zajęciach manualnych i kulinarnych. Nie zabrakło też atrakcji wyjazdowych, a wśród nich: kina, basenu, muzeum w Łambinowicach, parku rozrywki w Pokrzywnej, studia zabaw w Nysie, Zamku w Niemodlinie. Kierownikiem wypoczynku była Pani Gabriela Łaskarzewska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabinie, która wykonywała swoją pracę w projekcie nieodpłatnie. Przy wsparciu opieki nad dziećmi pracowało 10 wolontariuszy, w tym rodzice dzieci oraz grabińska i niemodlińska młodzież. 

Organizatorem półkolonii była grupa nieformalna „Mamuśki” z Grabina (p. Agnieszka Maćków, p. Sylwia Olfans, p. Alina Bernacka). Grupa dostała na to zadanie grant po konkursie ofert ogłoszonym przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Opolu. Ponadto "Mamuśki" pozyskały środki finansowo-rzeczowe od darczyńców (RAPEX Grabin, SORDAL Norwegia, RAF-HUS Grabin, Pani Maria Krzemińska, Pan Edward Kondys, Masarnia Dzier-Mięs, Pani Agnieszka Pietruszczak, Pani Agnieszka Maćków, Pani Sylwia Olfans, Parafialny Zespół Caritas w Grabinie). Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Samorządu Województwa Opolskiego. 

"Mamuśki" serdecznie dziękują Pani Agnieszce Wasilewskiej, Pani Gabrieli Łaskarzewskiej, Pani Zofii Gwóźdź - Wąchała oraz wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za wkład w realizację projektu.