- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Ferie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie – podsumowanie

06-03-2014

Ośrodek Kultury w Niemodlinie, już tradycyjnie jak każdego roku, przygotował ofertę spędzenia wolnego czasu podczas ferii zimowych. Wśród wielu propozycji znalazły się zajęcia artystyczne, pokazy filmowe, spektakle teatralne i dyskoteki.
Podczas zimowego wypoczynku na pewno nie zabrakło aktywności ruchowej, ponieważ dzieci i młodzież licznie uczestniczyli w warsztatach tanecznych, ćwicząc elementy układów, figury, ale również bawiąc się w rytm muzyki. W warsztatach brały udział dzieci z całej gminy – uczniowie szkół wiejskich korzystają z zajęć dzięki zorganizowanemu dojazdowi do Niemodlina, gdzie, oprócz Ośrodka Kultury, swoją propozycję przygotował także Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Wśród propozycji Ośrodka Kultury bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przedstawienia teatralne dla dzieci przygotowane przez teatr z Krakowa. Łącznie odbyły się cztery przedstawienia za każdym razem wypełniając salę widowiskową po brzegi.
Od pierwszego do ostatniego dnia ferii powstawały prace na zajęciach plastycznych, na które uczęszczała stała grupa młodych rysowników. Nowością tegorocznych ferii były poranki filmowe, z których skorzystało wielu młodych widzów. Wszystkie bajki i animacje były produkcji polskiej: piękne graficznie, mądre i zabawne. Szkoda, że nie do obejrzenia w telewizji. Tym bardzie warto było skorzystać ze sposobności, żeby je zobaczyć.
Do zajęć tańca, śpiewu i rysunku, prób zespołów wokalnych i instrumentalnych w tym roku dołączyły także nieodpłatne lekcje gry na pianinie. Odbyły się również dyskoteka dla dzieci oraz karnawałowy bal przebierańców. Wszyscy bawili się wyśmienicie, nie tylko tańcząc razem z kolorowymi postaciami, ale również śpiewając do największych przebojów dyskotekowych podczas wspólnego karaoke.

M. Krzyżanowski
 
DSC_9865.jpeg
DSC_9682.jpeg
DSC_9680.jpeg
DSC_9581.jpeg