Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

III Wojewódzka Olimpiada Sportowa Seniorów 2019

30-10-2019

28 października br. odbyła się III Opolska Olimpiada Senioralna w Stegu Arena Opole (dawniej: Okrąglak). Już o 10.00 rano na sali spotkało się 30 drużyn z całego województwa. Razem 150 zawodników plus towarzyszący im kibice. Olimpiadę uświetniła obecność byłych olimpijczyków z Moskwy: Jacka Wszoły i Janusza Trzepizura. Wnieśli oni flagę i znicz olimpijski, który zapłonął po raz kolejny. Wśród drużyn byli seniorzy z Czech z Ołomuńca. Rozegrano 5 dyscyplin sportowych. Emocji było dużo. Seniorzy udowodnili, że energii i ducha walki im nie brakuje. Nie było przegranych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i statuetkę dla drużyny. Po zakończeniu rozgrywek organizatorzy i seniorzy pod okiem instruktorki zatańczyli "Czekoladę". Zrobiono też pamiątkowe zdjęcia. Miłym akcentem był poczęstunek- kawa, herbata, ciasto i ruskie pierogi, które bardzo nam smakowały.

Naszą grupę sportową reprezentowali: Henia Korzanowska, Marysia Sukiennik, Ewa Włodarczyk, Jurek Sadłoń i Jan Patrys. Opiekunem grupy była Kamila Górska- Zastępca Prezesa UTW.

Byli tez nasi kibice z transparentem UTW.

Organizatorem Olimpiady była Fundacja Rozwoju Społecznego SPINACZ, której prezesem jest pani Agnieszka Bąkowska.

Zadanie dofinansowane było ze środków Województwa Opolskiego. W realizacji Olimpiady pomagali studenci Politechniki Opolskiej i seniorzy ze Złotej Jesieni w Opolu.

Serdecznie wszystkim dziękujemy!

2.jpeg

1.jpeg

7.jpeg

3.jpeg

5.jpeg

4.jpeg

6.jpeg

Tekst: Anna Franczyk, UTW

Zdjęcia: Stefan Sukiennik