- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Opolska wersja akcji „Walcz aktywnie z rakiem” w ramach onkologicznej kampanii społecznej

28-03-2014

Walka z symbolicznym rakiem, bezpłatne konsultacje lekarskie oraz zabawy edukacyjne dla rodzin – to tylko niektóre z atrakcji najbliższego „weekendu onkologicznego”(tj. w dniach 29-30 marca w godz. 13-19, w rejonie fontanny) w CH Karolinka w Opolu przy ul. Wrocławskiej.

PDFPlakat akcja w Opolu.pdf (3,68MB)

W tym czasie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich oraz porad specjalistów z zakresu: onkologii, dermatologii i żywienia w chorobie nowotworowej. Lekarze odpowiedzą na każde pytanie, a w razie konieczności skierują na specjalistyczne badania.
Dodatkową atrakcją będzie ring bokserski, na którym będzie można znokautować symbolicznego raka – zgodnie z hasłem i nazwą kampanii „Rak. To się leczy!”. Chętni będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach edukacyjnych dla rodzin oraz bezpłatnie otrzymać poradnik akcji „Wiedzieć znaczy działać”.
Akcja „Walcz aktywnie z rakiem” (pierwsza odbyła się już w Poznaniu, kolejne „weekendy onkologiczne” zaplanowano w Krakowie, Szczecinie i w Białymstoku), którą wspierają eksperci medyczni, m.in. prof. Jacek Jassem i dr Janusz Meder, i ambasadorem której jest znany grafik Henryk Sawka, to element ogólnopolskiej kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”, której celem jest zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych, wykrywających wczesne postaci raka, oraz obalenie stereotypu, że nowotwór to wyrok. Kampania w przyjazny sposób pokazuje, że leczenie raka może być skuteczne, o ile choroba zostanie wcześnie wykryta.
Więcej informacji: www.rak.tosieleczy.pl