Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Obchody Święta Niepodległości w naszych szkołach

20-11-2019

PSP 2 w Niemodlinie

"Pieśń, która łączy pokolenia"

8 listopada 2019 r. cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz, Dyrektor CUW Małgorzata Kochanek, Ks. Proboszcz Sławomir Kwiatkowski i radny Niemodlina Grzegorz Krzyśków wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Odzyskania Niepodległości pt. "Pieśń, która łączy pokolenia". O godz.11.11 w ramach akcji "Szkoła do hymnu" wspólnie odśpiewano hymn Polski, następnie poszczególne klasy zaprezentowały się w wybranych pieśniach patriotycznych. To własnie pieśni patriotyczne kształtowały naszą historyczną świadomość. Wzywały do refleksji, zadumy nad dziejami naszej ojczyzny, której z okazji jej święta życzymy by była wolna, silna i na zawsze niepodległa. Uroczystość przygotowały panie: A. Wasilewska, J. Lelek, E. Bardon-Lewandowska i M. Dawidziak.

 

 

 

PSP 1 w Niemodlinie

13 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas 6b,6c, 7a oraz 2b odegrali spektakl pt: „Wolność”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.