Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Świąteczne spotkanie z Niemodlińskim Kołem Pszczelarzy

18-12-2019

Patronem pszczelarzy jest św. Ambroży. Znana jest legenda, że po narodzinach Ambrożego, w jego kołysce osiadł rój pszczół - według innej, rój usiadł na ustach dziecka. Przerażone piastunki usiłowały rój odpędzić, na co nie zgodził się ojciec Ambrożego. Miał nawet powiedzieć: "Jeśli niemowlę żyć będzie, będzie kimś wielkim". I tak Ambroży stał się patronem pszczelarzy.

W Ośrodku Kultury spotkali się pszczelarze należący do Związku Pszczelarzy Koła w Niemodlinie. Była to okazja do podsumowań mijającego roku. Podczas spotkania dzielono się tradycyjnym opłatkiem, złożono życzenia świąteczne oraz noworoczne, śpiewano kolędy. Burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz skierowała do wszystkich pszczelarzy serdeczne życzenia świąteczne.

Miłym akcentem był fakt, że jeden z pszczelarzy- Hubert Simonides przywiózł z Afryki nagrodę za swoje pszczelarskie produkty. Serdecznie gratulujemy!

DSC_0719.jpeg

DSC_0717.jpeg

DSC_0722.jpeg

DSC_0714.jpeg

DSC_0730.jpeg

DSC_0709.jpeg

DSC_0713.jpeg

Monika Zaremba, UM Niemodlin