- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Nie żyje Zbigniew Jagielnicki

12-05-2014

Zbigniew Jagielnicki ur. 30.10.1929 r. w Dolinie , od 1.03.1960 r. mieszkaniec Niemodlina . W latach 1992 -1995 Dyrektor Browaru Niemodlin.
     Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Dolińskiej ( od 21 maja 1997r do stycznia 2014r ) jednej z najprężniej działających organizacji pozarządowych na terenie Gminy Niemodlin, niosącej pomoc finansową oraz rzeczową na reaktywowanie kościołów rzymsko-katolickich w miastach Dolina , Kałusz i Bolechów a także pomoc materialną dla najuboższych rodzin polskich mieszkających w Dolinie. Odznaczony przez Biskupa Lwowskiego za zasługi dla kościoła katolickiego na Ukrainie. Z wielką pasją i poświęceniem oddany idei krzewienia i podtrzymywania kultury polskiej wśród rodaków zamieszkałych na Kresach Wschodnich. Główny organizator corocznych kolonii na terenie naszego kraju dla dzieci z polskich rodzin zamieszkałych w Dolinie. Jeden ze współorganizatorów nawiązania partnerskiej współpracy pomiędzy samorządami miasta Dolina i Niemodlin. Dzięki między innymi jego osobistemu zaangażowaniu oraz pasji i poświęceniu w pracy społecznej , Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dolińskiej w Niemodlinie zostało w 2011 r. Laureatem statuetki „Złotego Sokoła” .
     Uchwałą Rady Miejskiej w Niemodlinie z dnia 30.06.2005r. odznaczony honorowym tytułem „Zasłużony dla Ziemi Niemodlińskiej" .
   Odszedł wspaniały i wielce zasłużony mieszkaniec naszej Gminy , człowiek skromny , pracowity i niezwykle wyczulony na ludzką krzywdę , po prostu dobry człowiek. Cześć jego pamięci !

 

Burmistrz  Niemodlina

Mirosław  Stankiewicz