Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Spotkanie z Panem Kazimierzem Kiejzą

01-07-2014

„Rozmowa z Panem Kazimierzem Kiejzą – miłośnikiem ptaków”


   W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemodlinie odbyło się interesujące spotkanie z Panem Kazimierzem Kiejzą, którego pasją jest ornitologia i miłość do przyrody. Uczniowie z klas czwartej i piątej ze SP Nr 2 mogli wysłuchać opowieści o świecie ptaków. Pan Kiejza z wielkim zaangażowaniem opowiadał o początkach swojej pasji, pracy ornitologa, udzielał informacji o różnych gatunkach ptaków i ich zwyczajach.
    Dużą atrakcją spotkania był pokaz zdjęć ukazujący niezwykły świat przyrody, a także przyniesione przez naszego gościa rekwizyty: plakat przedstawiający naturalnych rozmiarów orlika, pióra różnych gatunków ptaków oraz podstawowy sprzęt służący do obserwacji ptactwa.
   Pan Kiejza dużo uwagi poświęcił problemom związanych z ekologią i ochroną środowiska. Zachęcał uczniów do niesienia pomocy i dbania o ptaki oraz zaprezentował, jak w prosty sposób zrobić karmnik.
    Ponadto uczniowie obejrzeli wystawę fotografii pana Kiejzy, zatytułowaną „Natura Borów Niemodlińskich” poświęconą florze i faunie tutejszej okolicy.

                                                                                                                       Dorota Olszewska

 P6263615.jpeg

orly.jpeg