- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Wsparcie dla firm

05-01-2011

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej usługi Partnera Innowacji (PI) w Państwa firmie. Usługa ta polega na wsparciu firm, które chcą zwiększyć swoją konkurencyjność poprzez wdrożenie innowacji. Partnerzy Innowacji w trakcie spotkania z przedsiębiorcą, przy pomocy sprawdzonego austriackiego narzędzia SPIN TOOL, określają obszary, w których wdrożenie innowacji będzie miało największy wpływ na zwiększenie innowacyjności firmy. Po spotkaniu przedsiębiorca otrzyma krótki raport na temat swojej firmy, zawierający rekomendowany plan działań potrzebnych do wdrożenia innowacji.

Usługa dopasowana do potrzeb Państwa firmy
Usługa Partnerów Innowacji jest bezpłatna. Przedsiębiorca sam decyduje czy skorzysta z przedstawionych przez Partnerów Innowacji propozycji działań. Wkład przedsiębiorcy to jedynie czas poświecony na spotkanie z Partnerem Innowacji. Innowacje często nie wymagają żadnych nakładów finansowych, tylko otwartości na zmiany w firmie – innowacje mogą być wprowadzone w zakresie produktu, technologii, organizacji lub marketingu. 

Korzyści
Z usługi Partnera Innowacji skorzystać mogą wyłącznie przedsiębiorcy z województwa opolskiego. W celu zapewnienia wygody i oszczędności czasu wszystkie spotkania  (od 2 do 3) odbywają się
w siedzibie przedsiębiorcy. Po analizie potencjału omawiana jest propozycja strategii innowacji dla firmy. W raporcie znajdują się kontakty do instytucji publicznych i partnerów prywatnych oferujących usługi wspierające wdrażanie innowacji.

Dlaczego usługa Partnera Innowacji jest bezpłatna?
Wsparcie Partnera Innowacji realizowane jest przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ramach projektu „Opening Regional Innovation System in the Opolskie Voivodeship II” (ORIS 2) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizowany jest we współpracy z ekspertami Rządu Dolnej Austrii, gdzie usługa jest wdrażana od 1979 r.

Jak skontaktować się z Partnerem Innowacji
Przedsiębiorców zainteresowanych wsparciem Partnerów Innowacji prosimy o kontakt pod nr tel.: 77 441 99 95 lub na adres: . Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie www.ocrg.opolskie.pl/oris2 oraz w załączonej ulotce, wyjaśniającej krok po kroku proces wsparcia Partnera Innowacji.

JPEGUlotka_o_projekcie_ORIS_II.jpeg (444,71KB)
 

Ulotka_o_projekcie_ORIS_II.jpeg