Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Ośrodka Kultury

26-06-2014

   Tradycyjnie w czerwcu uczniowie zajęć instrumentalnych Ośrodka Kultury w Niemodlinie prezentują to, czego nauczyli się w ciągu roku nauki gry. Na scenie sali widowiskowej zaprezentowało się 16 młodych instrumentalistów.

     Aleksandra Daszkiewicz rozpoczęła koncert grając na gitarze „Melodię dziecięcą”. Oliwia Włodarczyk na keyboardzie zagrała tradycyjne melodie: „Łabędzią rzekę” i „Kiedy wszyscy święci”. Marcelina Kulczycka zagrała na gitarze „Etiudę nr 8” Aguado. Karolina Budnik na fortepianie wykonała „Wróć do Sorento” i „Bouree” Graupnera. Miłosz Szafraniec na gitarze wykonał „Etiudę nr 14” Aguado. Jakub Dybek na keyboardzie zagrał „Hallelujah” oraz „Nie liczę godzin i lat” Rybińskiego, natomiast Wiktoria Grudniok na fortepianie fragment „Sonaty księżycowej” Beethovena, a na koniec koncertu zaśpiewała piosenkę „Masz przewrócone w głowie”. Bruno Cygoń na fortepianie wykonał dwa utwory Czernego: „Piosenkę o konikach polnych” i „Gawot”. Patrycja Białowąs na gitarze zagrała „Andante” Carulli. Wojciech Ratuszny zagrał na keyboardzie znane melodie „W zielonym gaju” i „Zagraj mi piękny cyganie”. Patrycja Pajączek popisała się „Dla Elizy” Beethovena i frag. „Czarodziejskiego fleta” Mozarta na fortepianie. Aleksandra Rogala, również na fortepianie, zagrała „Wariację G-dur” Kuhlau. Kamil Malinowski wykonał na gitarze dwie melodie: kubańską i włoską. Emilia Soczyńska zagrała na fortepianie „Walczyka” Czernego, a Ania Hildebrand, również na fortepianie, zaprezentowała „Piosenkę francuską i „Moja mama jest artystką”. Filip Hajtałowicz jedyny zagrał na saksofonie „Amazing Grace” w akompaniamencie ze swoim nauczycielem oraz na keyboardzie „Za tobą pójdę jak na bal”. Nad przygotowaniem uczniów czuwało dwóch instruktorów: Paweł Ostrowski (pianino, keyboard, saksofon) i Paweł Melski (gitara).

     Kto chociaż raz wystąpił publicznie, ten wie, jakie to wyzwanie. Dlatego należą się brawa dla młodych wykonawców. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontynuowania albo rozpoczęcia przygody z nauką gry na instrumencie w niemodlińskim Ośrodku Kultury. Zapisy we wrześniu.

 DSC_2236.jpeg

DSC_2239.jpeg

DSC_2256.jpeg

DSC_2274.jpeg

DSC_2297.jpeg