Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

30 lat Samorządu Terytorialnego

27-05-2020

27 maja 1990 to rocznica wyborów samorządowych, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności. Tego dnia obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku przypada 30. rocznica tego ważnego wydarzenia.

30 lat samorządności to 30 lat ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców polskich gmin, miast, miasteczek i wsi, to wielka lekcja samodzielnego decydowania o naszym najbliższym otoczeniu.

Już ponad połowę tego okresu samorządy działają przy wsparciu funduszy unijnych. Dobre wykorzystanie środków europejskich na poziomie samorządów przekłada się na poprawę standardu życia mieszkańców. Dziś nie tylko duże ośrodki miejskie, ale także wsie i małe miasteczka znacznie się rozwinęły, wypiękniały. Nadeszły wielkie inwestycje – budowy dróg, szpitali, szkół, sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, boisk czy hal sportowych. A co za tym idzie poprawa warunków i jakości życia mieszkańców.


Dziś po latach doświadczeń wiemy już, że samorządność to nie tylko administracja. To wspólnota mieszkańców. Zatem dzisiejszy dzień, to święto nas wszystkich!

30 lat samorządu.jpeg