Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Wiata na lata w Grabinie

25-08-2020

W sierpniu br. Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju wsi Grabin „Integracja” zakończyło realizację działań w ramach projektu pt. „Wiata na lata”.

Rezultatem tego projektu jest wybrukowanie  i orynnowanie wiaty biesiadnej, które Stowarzyszenie wybudowało w ubiegłym roku w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej w Grabinie. Wiata zyskała lepszą jakość - jest teraz w pełni wykończona technicznie i gotowa do wykorzystywania. 8 sierpnia br. podczas festynu z okazji „Wielkiego Dnia Pszczół” wiata odbyła z powodzeniem swój „chrzest bojowy” w roli sceny dla występujących zespołów muzycznych. Impreza była nakierowana na promowanie pszczoły miodnej i na ochronę tego pożytecznego owada. Jednocześnie wydarzenie to sprzyjało prezentacji wiaty.

Na festynie, gościli specjalnie zaproszeni: pani Dorota Koncewicz - Burmistrz Niemodlina, Pan Antoni Konopka – Członek Zarządu Województwa Opolskiego, Ksiądz Tomasz Malicki – Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Grabinie, Pan Tomasz Przygoda – przedstawiciel Departamentu Rolnictwa i Rozwoju wsi Urzędu marszałkowskiego w Opolu. Wszystkim gościom organizatorzy serdecznie dziękują za udział.

Projekt był współfinansowany ze środków finansowych Samorządu Województwa Opolskiego.