Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

01-09-2020

Burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz uczestniczyła w rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Graczach oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Niemodlinie. Z okazji pierwszego dnia nowego roku szkolnego odbyły się uroczyste akademie i organizacyjne spotkania, wszystkie z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

Uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy Niemodlin otrzymali od Pani Burmistrz flagi narodowe. Na pudełku widnieje napis "Mamo, Tato wywieś ze mną flagę" z apelem do dzieci, "Niech ta flaga towarzyszy Ci na każdym etapie nauki oraz w całym dorosłym życiu. Spędzaj w jej cieniu wszystkie święta i wydarzenia ważne dla Polski i dla Polaków. Bądź dumny z tego, że jesteś Polakiem". Na pudełku jest też przypomniany "Katechizm polskiego dziecka”, a we wnętrzu list Burmistrz Niemodlina skierowany do dzieci na temat patriotyzmu i Ojczyzny. Burmistrz podkreśliła także, że musimy pamiętać o ważnej rocznicy, która przypada 01 września- 81 rocznica wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego były zorganizowane w sposób bezpieczny, zgodny z reżimem sanitarnym.

To będzie trudny rok szkolny ze względu na pandemię, która nam towarzyszy od marca. Mamy nadzieję, że uczniowie, rodzice i kadra pedagogiczna wzorowo zdadzą egzamin z walki z koronawirusem.

 

 

Monika Zaremba, UM Niemodlin