- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Narodowe Czytanie w Bibliotece

09-09-2014

Narodowe Czytanie w Bibliotece

 

Dnia 5 września br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemodlinie odbyło się spotkanie z okazji trzeciej edycji akcji Narodowe Czytanie, które miało na celu propagowanie polskiej literatury i wzmacnianie tożsamości narodowej, a zainicjowane zostało przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

W ramach wydarzenia zaproszeni goście, tj.: Burmistrz Niemodlina Pan Mirosław Stankiewicz, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii Pani Janina Domska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Mariusz Nieckarz, Komendant Policji Pan Sebastian Górski, czytali uczniom Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego wybrane fragmenty powieści „Ogniem i mieczem” z I części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Czytający zachęcali młodzież do sięgania po powieści pisarza, by poznali niezapomnianych bohaterów, zasmakowali w rubasznym humorze oraz dali się porwać przygodzie.

Spotkanie zakończyła piosenka „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana w wykonaniu Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka.

Wspólne Narodowe Czytanie w Bibliotece było doskonałą okazją dla młodych czytelników do zapoznania się z niezwykłym dziełem pierwszego polskiego noblisty, które ma wyjątkowy charakter, jest przepojone polskością, głębokim patriotyzmem a także fascynującą przygodą.Dorota Olszewska

a.jpeg

b.jpeg

c.jpeg