- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Relacja z „Turniej Piłki Nożnej Samorządowców” o puchar Burmistrza Niemodlina.

24-01-2011

Piłka nożna samorządowców: Gościnni Gospodarze

W dniu 22 stycznia 2011 roku, w hali widowiskowo-sportowej w Niemodlinie, odbył się „Turniej Piłki Nożnej Samorządowców” o Puchar Burmistrza Niemodlina.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn, gospodarzem był Urząd Miejski w Niemodlinie – organizator zawodów. Celem imprezy była popularyzacja sportu.
Mecze w fazie grupowej wyłoniły półfinalistów, którzy zagrali o wejście do finału. Pierwszym finalistą, po zwycięskim meczu z Urzędem Gminy w Tułowicach, została drużyna Urzędu Gminy w Olsztynie. Natomiast drugi półfinał, w którym zagrał Urząd Marszałkowski w Opolu z Urzędem Miejskim w Kluczborku, okazał się szczęśliwy dla zespołu z Opola.
Mecz finałowy był hitem dnia, naprzeciwko siebie stanęli prawdziwi wojownicy. O końcowym rezultacie zadecydowały bowiem dopiero rzuty karne. Lepsza w nich okazała się drużyna z Urzędu Gminy w Olsztynie, która została zwycięzcą całego turnieju.
Królem strzelców został Andrzej Brzezina (Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego), najlepszym bramkarzem Leszek Zapotoczny (Urząd Miejski w Kluczborku), a najlepszym zawodnikiem turnieju Wojciech Kozak z Olsztyna. Puchary, dyplomy i nagrody zawodnikom wręczył Burmistrz Niemodlina – Mirosław Stankiewicz.

kk

Wyniki:

I półfinał Urząd Gminy Tułowice – Urząd Gminy Olsztyn 1: 3
II półfinał Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego –
Urząd Miejski w Kluczborku – 4: 0
Mecz o 5 miejsce Urząd Miejski w Niemodlinie – Starostwo Opolskie 2:0
Mecz o 3 miejsce Urząd Gminy Tułowice – Urząd Miejski w Kluczborku 4:5
FINAŁ Urząd Gminy Olsztyn – Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego 2:2 (rzuty karne: 2:1)

Skład zwycięskiej drużyny – Urzędu Gminy Olsztyn: Radosław Pawelec, Wojciech Kozak, Jacek Tomalski, Zbigniew Tyrek, Zdzisław Kaczmarzyk, Dariusz Górecki, Tomasz Żydek, Marek Wolański, Maciej Hupa
  zwycieska druzyna z Olsztyna.jpeg zdobywcy II miejsca - Urząd Marszałkowski wOpolu.jpeg wszyscy uczestnicy turnieju.jpeg