Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2020 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

11 listopada- Święto Niepodległości

10-11-2020

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

W związku z epidemią i zaleceniami Rządu RP nie możemy, jak co roku, zorganizować uroczystości patriotycznych w szerokim wymiarze, jak zawsze to czyniliśmy. Zachęcamy wszystkich do uczczenia Święta przez wywieszenie flagi państwowej, przyłączenia się do akcji „Niepodległa do hymnu” , aby w tym szczególnym dniu zaśpiewać w naszych domach, na balkonach czy podwórkach „Mazurka Dąbrowskiego”.
 

Przypomnijmy, że uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy Niemodlin podczas rozpoczęcia przez nich edukacji szkolnej otrzymują flagi narodowe.

Na pudełku widnieje napis: "Mamo, Tato wywieś ze mną flagę" z apelem do dzieci, "Niech ta flaga towarzyszy Ci na każdym etapie nauki oraz w całym dorosłym życiu. Spędzaj w jej cieniu wszystkie święta i wydarzenia ważne dla Polski i dla Polaków. Bądź dumny z tego, że jesteś Polakiem". Na pudełku jest też przypomniany "Katechizm polskiego dziecka”, a we wnętrzu list Burmistrz Niemodlina skierowany do dzieci na temat patriotyzmu i Ojczyzny.
 

flaga.jpeg

flaga1.jpeg