- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Nowy stadion już otwarty

13-10-2014

Nowy stadion już otwarty


Po wielu latach oczekiwań nie tylko piłkarzy i kibiców, ale i mieszkańców, został otwarty gruntownie przebudowany stadion miejski w Niemodlinie.
   – Spełniło się nasze marzenie, na które czekaliśmy wiele lat. Powstał obiekt sportowy spełniający standardy Polskiego Związku Piłki Nożnej, piękny pawilon sportowy, w którym znajdują się pomieszczenia OSiR-u oraz klubu MKS Sokół. Została zmodernizowana płyta główna i jej nawadnianie, nastąpiło przesunięcie boiska, zbudowano trybuny dla kibiców i zainstalowano monitoring. W najbliższym czasie powstanie boisko treningowe z oświetleniem. Pozwoli nam to trenować i grać w bardzo dobrych warunkach – powiedział w czasie uroczystego otwarcia stadionu prezes MKS Sokół Niemodlin, Stanisław Michór. To wspaniały prezent dla Sokoła, którego seniorzy w zeszłym roku awansowali po 26 latach do klasy okręgowej.
   Wypełnione po brzegi trybuny świadczyły o tym, jak ważny i potrzebny dla wielu był nowy stadion. - Inwestycja ta była długo oczekiwana przez mieszkańców Niemodlina, a zwłaszcza przez środowiska sportowe. Pierwszy projekt techniczny powstał w 2002 roku, ale nie doczekał się realizacji. Stadion czekał w kolejce na realizację 12 lat. Bez wsparcia ze środków unijnych w kwocie blisko miliona złotych, inwestycja ta nie byłaby możliwa. Dzisiaj stanowi wizytówkę naszego miasta – powiedział Mirosław Stankiewicz. - Rozwój bazy sportowej powinien być priorytetowym działaniem gminy, której zadaniem jest stwarzanie odpowiednich warunków do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Sport jest jednym z kluczowych elementów życia społecznego i jest podstawą wychowania dzieci i młodzieży, a wszelkie obiekty sportowe to miejsca spotkań, które integrują ludzi – kontynuował burmistrz, podkreślając wymiar społeczny nowo wybudowanego stadionu.
   Prawie połowę kosztów inwestycji przebudowy stadionu pokryto ze środków zewnętrznych, dzięki wsparciu stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna”, którego członkiem jest gmina Niemodlin. Prezes stowarzyszenia, Jakub Roszuk, gratulował sukcesu: - Rozwój obszarów zależnych od rybactwa to w głównej mierze promowanie rybaków i ryb, w gminie Niemodlin szczególnie karpia. Rozwój obszaru to również działania dla samych mieszkańców, a tym właśnie jest realizacja inwestycji pod nazwą „Rewitalizacja Niemodlina. Przebudowa stadionu miejskiego w Niemodlinie”. Dzięki niej zwiększa się atrakcyjność waszej gminy i jej konkurencyjność. Do życzeń dalszych sukcesów dołączyła się również Barbara Kamińska z zarządu województwa, która wręczyła najmłodszym adeptom footballu torbę pełną piłek. Po okolicznościowych przemówieniach ksiądz Jerzy Chyłek poświęcił stadion, zaś prezes Michór złożył podziękowania w imieniu zarządu klubu: - Za powodzenie zadania modernizacji naszego stadionu chciałbym serdecznie podziękować panu burmistrzowi Mirosławowi Stankiewiczowi, panu wiceburmistrzowi Bartłomiejowi Kostrzewie oraz szanownej radzie miasta, w imieniu zarządu MKS Sokół.
   Po uroczystym przecięciu wstęgi i oficjalnym otwarciu stadionu, na murawie zaprezentował się zespół taneczny Rytmix z Ośrodka Kultury. Po występie dziewczyn, a jeszcze przed rozpoczęciem meczu, miały miejsce dwa miłe wydarzenia. Maciej Rozwadowski z drużyny Sokoła i jego nowa towarzyszka życia otrzymali od zarządu prezent i kwiaty. Następnie prezes Sokoła wręczył upominek Andrzejowi Jędrzejczykowi, który włożył wiele pracy, aby przygotować płytę boiska na otwarcie.
    Pierwszy mecz na nowej murawie MKS Sokół rozegrał z zajmującym drugie miejsce w tabeli LZS Starowice. Pierwszy gol padł w 7 minucie dla gości, jednak już po 5 minutach Sokół doprowadził do remisu, który utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej części wyrównana gra zapowiadała podział punktów, ale Maciej Rozwadowski zdobył druga bramkę dla naszego zespołu. Zwycięstwo Sokoła przypieczętowało otwarcie stadionu miejskiego w Niemodlinie, zaś data jego otwarcia (11 października 2014) zbiegła się z historycznym zwycięstwem na stadionie narodowym polskiej reprezentacji piłki nożnej.
mk

DSC_3840.jpeg

DSC_3846.jpeg

DSC_3847.jpeg

DSC_3853.jpeg

DSC_3854.jpeg

DSC_3865.jpeg

DSC_3868.jpeg

DSC_3869.jpeg

DSC_3870.jpeg

DSC_3872.jpeg

DSC_3874.jpeg

DSC_3876.jpeg

DSC_3878.jpeg

DSC_3879.jpeg

DSC_3885.jpeg

DSC_3893.jpeg

DSC_3895.jpeg

DSC_3900.jpeg

DSC_3908.jpeg

DSC_3917.jpeg