- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Bezpieczny, bo trzeźwy i widoczny

15-10-2014

„Bezpieczny, bo trzeźwy i widoczny”

  W sobotę 11 października br. pod patronatem Burmistrza Niemodlina – Pana Mirosława Stankiewicza odbyła się akcja profilaktyczna pod hasłem: „Bezpieczny, bo trzeźwy i widoczny”. Akcja to zorganizowana została między innymi przez Komendę Miejską Policji w Niemodlinie. Uczestniczyli w niej wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ich rodzice.
  Akcja miała na celu uwrażliwienie uczniów i ich rodziców na potrzebę dbania o bezpieczeństwo własne i innych, m. in. w drodze do i ze szkoły, ale również wtedy, gdy poruszają się oni po drogach w każdej innej okoliczności.
  Przedszkolaki, jak i wszyscy zgromadzeni na hali rekreacyjno – sportowej w Niemodlinie, wysłuchali bajki edukacyjnej dotyczącej zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Dla uczniów policjanci przygotowali konkurencje zespołowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy i zasad ruchu drogowego.
  Dorośli zaś uczestnicy akcji mogli spróbować swych sił podczas jazdy w alkoGoglach i na trolejach najazdowych, które montowane na tylnych kołach pojazdu z napędem na przód pozwalają poczuć się jak na prawdziwym lodzie.
  Oprócz konkurencji dla dzieci podczas akcji przy współudziale straży pożarnej zorganizowano pokaz ratownictwa medycznego.
  Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Rafała Pasierbka w świecie stuntu motocyklowego znanego jako Stunter13. Swoje umiejętności we freestyle’u zaprezentował publiczności zgromadzonej przy Ośrodku Kultury przy bardzo dużych owacjach.
Każdy uczestnik spotkania – zarówno ten mały, jak i duży – otrzymał odblaskowe taśmy, proporczyki, ulotki i naklejki profilaktyczne. Część zakupu tych gadżetów sfinansowano ze środków przeznaczonych na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Małgorzata Kochanek

od2.jpeg

od1.jpeg