- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Duży Eryk dla OK w Niemodlinie

16-11-2014

Ośrodek Kultury w Niemodlinie otrzyma statuetkę Dużego Eryka


  Decyzją Zarządu Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury Ośrodek Kultury w Niemodlinie za organizację Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego KARPIK został uhonorowany statuetką Eryka Lipińskiego (Duży Eryk). Zostanie ona wręczona w dniu 13 grudnia br. podczas uroczystej gali w warszawskim teatrze Rampa. To już druga nagroda SPAK- u przyznana ośrodkowi za promocję rysunku satyrycznego (w 2011 r. instytucja została nagrodzona statuetką Małego Eryka).
  Statuetkę Eryka Lipińskiego, bo w taki sposób uhonorowano wybitną postać założyciela i wieloletniego dyrektora Muzeum Karykatury w Warszawie, od kilkunastu lat przyznaje Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury. Idea powstania tej dorocznej nagrody w branży rysunku satyrycznego zrodziła się w roku 1998, a jej pomysłodawcą był Jacek Frankowski. Twórcą statuetki jest artysta, Jacek Podlasiński. 
Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury przyznało „Dużego Eryka” Ośrodkowi Kultury w Niemodlinie za stały rozwój i doskonalenie Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” oraz popularyzację kultury i promocję sztuki karykatury.
  Statuetka „Eryka” w świecie rysunku satyrycznego i karykatury jest nagrodą prestiżową i ogromnym wyróżnieniem dla „Karpika” – konkursu zaliczanego obecnie do jednego z najważniejszych w Polsce.
  Jest to wyróżnienie dla wszystkich twórców i odbiorców tego wydarzenia – pracowników Ośrodka Kultury w Niemodlinie i instytucji wspierających inicjatywę, rysowników, mieszkańców gminy i sponsorów, bez uczestnictwa i wsparcia których realizacja tak dużego przedsięwzięcia promującego region, nie byłaby możliwa. To właśnie dzięki życzliwości tak wielu ludzi, Niemodlin każdego roku w listopadzie staje się stolicą satyry na Opolszczyźnie, a Ośrodek Kultury w Niemodlinie wpisuje się na listę organizatorów największych wydarzeń kulturalnych w Polsce w dziedzinie tak unikatowego wyrazu artystycznego, jakim jest rysunek satyryczny.Katarzyna Paszula

eryk.jpeg

2.jpeg

1.jpeg

Oficjalne pismo Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury JPEGEryk 2014 (3).jpeg (178,74KB)