- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Miłość jest wśród nas

14-02-2011

Miłość jest wśród nas

W dniu 11 lutego br., tuż przed Świętem Zakochanych, w Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbył się, organizowany corocznie, Gminny Konkurs Recytatorski „Miłość jest wśród nas”.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Niemodlina Mirosław Stankiewicz. A głównym organizatorem jest Ośrodek Kultury w Niemodlinie.
Młodzież recytowała wiersze o tematyce miłosnej w dwóch kategoriach wiekowych: szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.
Poziom jak zwykle był wysoki i wyrównany. Szczególnie cieszy wspaniałe przygotowanie uczniów szkół gimnazjalnych, co jest dobrą wróżbą na przyszłość.
Jury w składzie: przewodnicząca Ewa Maj-Szczygielska (poetka), Irena Lachowska (wieloletni nauczyciel języka polskiego), Jadwiga Kutyła (dyrektor Publicznej Biblioteki w Niemodlinie) oraz Katarzyna Knieja (instruktor w Ośrodku Kultury w Niemodlinie) zdecydowało Grand Prix konkursu przyznać Dorocie Zysiak z Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemodlinie za bardzo sugestywną recytację wiersza Agnieszki Osieckiej „Księżyc”. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Paulina Juzwa z Publicznego Gimnazjum w Graczach (wiersz Jonasza Kofty „Samba przed rozstaniem”), drugie miejsce zajęły: uczennica Publicznego Gimnazjum w Niemodlinie Urszula Mazur (wiersz Haliny Poświatowskiej „Ja jeszcze ciągle czekam”) oraz Joanna Cymbała z Gimnazjum w Graczach (Jan Twardowski „O nieobecnych”). Natomiast trzecią nagrodę przyznano ex ekwo Kamili Jureckiej za wiersz Zbigniewa Matyjaszczyka „Kocham po prostu” i Kamilowi Skrosiowi, który recytował utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Z wierszy do Natalii” (oboje z Publicznego Gimnazjum w Niemodlinie). Wyróżniona w tej kategorii została Agata Mrówczyńska z Graczy.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył uczeń Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Niemodlinie Paweł Krysiak (K. I. Gałczyński „Rozmowa liryczna”), pozostałych miejsc nie przyznano. Natomiast wyróżniono Paulinę Adamczyk również z Liceum Ogólnokształcącego w Niemodlinie (wiersz Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej „Zapomniane pocałunki”).
Z pewnością wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego i ich opiekunom należą się brawa, przede wszystkim za wrażliwość i wyczulenie na poezję, która nie jest tematem najpopularniejszym, zwłaszcza w dzisiejszych czasach…

kk
 konkurs recytatorski.jpeg