Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Jednostka OSP Grodziec pozyskała samochód pożarniczy

27-05-2015

Jednostka OSP Grodziec pozyskała samochód pożarniczy

  W piątek 22 maja b.r. odbyło się wyjątkowe dla strażaków-ochotników OSP  w Grodźcu wydarzenie - przekazanie jednostce nowego nabytku, samochodu specjalnego ratowniczo-gaśniczego marki Renault S170.
  W uroczystości przekazania samochodu obok strażaków z jednostki OSP w Grodźcu uczestniczyli przedstawiciele: Gminy Niemodlin z p.Burmistrz – Dorotą Koncewicz na czele, Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Opolu starszy brygadier – Witold Trojnar, D-ca JRG Nr 3 PSP z siedzibą w Niemodlinie – brygadier Krzysztof Kuniec oraz zaproszeni przedstawiciele sponsorów i lokalnych społeczności.
  Po uroczystym przekazaniu samochodu przez p.Burmistrz i wystąpieniach zaproszonych gości, Proboszcz Parafii p.w. WNMP w Niemodlinie – ks.J.Chyłek dokonał poświęcenia samochodu i złożył życzenia szczęśliwych powrotów z akcji.
  Samochód wyposażony jest w kompozytowy zbiornik wody o pojemności 3 tysięcy litrów oraz jednostopniową autopompę firmy Camiva o wydajności 1600 litrów na minutę. Samochód pożarniczy z zabudową Camiva do działań bojowych może przewieźć maksymalnie 9 strażaków. Pozyskany pojazd zastąpił wysłużonego Stara 266.
  Wszystkim strażakom-ochotnikom z OSP Grodziec życzymy aby nowy nabytek nigdy nie zawiódł, tyluż powrotów co wyjazdów. Składamy również życzenia dalszych sukcesów w ich społecznej służbie, a doświadczenie starszych członków niech idzie w parze z zapałem i pasją młodych członków jednostki.

Insp.GCZK – Z.Romańczukiewcz

 1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg