Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Zajęcia w szkole podstawowej- „Czyste powietrze wokół nas"

17-11-2021

W związku z przypadającym na 14 listopada Dniem Czystego Powietrza, w dniu 15 listopada 2021 r., w Szkole Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej w Graczach, odbyły się pierwsze zajęcia pt. „Czyste powietrze wokół nas”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy III i IV, a podczas zajęć przedstawiono najważniejsze pojęcia związane z ochroną powietrza, zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia powietrza oraz działania przyczyniające się do poprawy jego jakości.  W najbliższych tygodniach zajęcia odbędą się w kolejnych szkołach podstawowych z terenu gminy Niemodlin.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach Projektu „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego” (LIFE19 GIE/PL/000398 - LIFE_AQP_Opolskie_2019.pl), finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

spotkanie szkoła.jpeg