- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Muzycznie i satyrycznie

09-02-2011

Muzycznie i satyrycznie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie

W dniu 4 marca br., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, odbył się wyjątkowy wieczór. Swój recital miała wychowanka Studia Piosenki Ośrodka Kultury w Niemodlinie – Magdalena Mrożek.

Występ był podsumowaniem trzyletniej pracy młodej wokalistki pod czujnym okiem Katarzyny Paszuli – Gryf. W koncercie gościnnie udział wzięły Magdalena Krzemień, Justyna Adamowska i Dorota Zysiak, które swoje wokalne umiejętności również kształcą w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.
Talent poparty ciężką pracą zaowocował - Magdalena Mrożek, wykonując piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, wykazała się wielką dojrzałością i zrozumieniem, niełatwych przecież, tekstów. Muzyka unosiła zarówno artystkę, jak i słuchaczy przybyłych na występ. Wśród publiczności znaleźli się, m.in. dumni rodzice, bliscy, przyjaciele i nauczyciele Magdaleny Mrożek oraz władze Niemodlina z Burmistrzem – Mirosławem Stankiewiczem.
Recital Magdaleny Mrożek połączony był z kolejnym ważnym wydarzeniem, które miało miejsce tego piątkowego wieczoru. Koncertowi towarzyszył bowiem wernisaż prac znanego rysownika Janusza Kożusznika. Rysunki satyryczne, prezentowane na wystawie, znane są polskim widzom z programu telewizyjnego „Szkło kontaktowe” (TVN 24).
Jak powiedział autor, będący gościem honorowym wystawy, z programem współpracuje już od prawie czterech lat. A jego prace są publicystycznym komentarzem sytuacji politycznej, która miała miejsce, w tym okresie, w Polsce. Jednak końca tematów do swoich dalszych artystycznych wizji, przelewanych na papier, rysownik nie przewiduje.
Z pewnością nasza polska scena polityczna przysporzy Januszowi Kożusznikowi jeszcze wiele pracy, co może tylko cieszyć odbiorców jego twórczości…
kk 
240111 Muszkieterow trzech.jpeg
 DSCF6909.jpeg
DSCF6916.jpeg
DSCF6921_-_Kopia.jpeg
DSC_1831.jpeg
DSC_1826.jpeg