- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Rada Seniorów gościła członków Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego

03-06-2022

25 maja 2022 r. Rada Seniorów Gminy Niemodlin gościła w naszej gminie członków Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego. Spotkanie rozpoczęło się w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Pani Burmistrz Dorota Koncewicz przybliżyła uczestnikom działania władz samorządowych oraz instytucje realizujące w gminie zadania na rzecz seniorów i wręczyła pamiątkowe upominki. Członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z grupy Deco Art zachwyciły gości pokazem przepięknych wyrobów rękodzielniczych, w tym obrazów. Seniorzy z zajęciowej grupy wokalnej Ośrodka Kultury zaprezentowali się natomiast w profesjonalnie wykonanych piosenkach przy dźwiękach fortepianu. W dalszej części Pani Dyrektor Katarzyna Paszula oprowadziła wszystkich po obiekcie i przybliżyła stałe wydarzenia, które odbywają się cyklicznie w Ośrodku Kultury. Wizytę w Ośrodku zakończył słodki poczęstunek, przygotowany przez Panią Marię Krzemińską – członka naszej Rady Seniorów.

Drugim miejscem spotkania był Zamek Książęcy w Niemodlinie. Uczestnicy pod opieką przewodniczki zwiedzali kaplicę oraz podziemia Zamku, słuchając jednocześnie historii miejsca i wydarzeń. Za organizację wizyty na Zamku jeszcze raz tą drogą Rada Seniorów Gminy Niemodlin serdecznie dziękuje Pani Prezes Joannie Kardasińskiej z Fundacji na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313 oraz Pani Zosi Cholewie – przewodniczce.

Niemodlińska Rada Seniorów zaplanowała dla Forum Seniorów wiele atrakcji. Nie starczyło czasu, aby je wszystkie zrealizować, dlatego w trzeciej części gościny, podczas przejazdu przez gminę gościom pokazano z okien autokaru basen kąpielowy koło Lipna oraz park dendrologiczny w Lipnie, zachęcając do osobistego odwiedzenia tych miejsc.

Spotkanie zakończone zostało w Jaczowicach, skąd uczestnicy udali się w drogę powrotną.

 

(Galeria przedstawia zdjęcia na których goście oraz gospodarze spotkania spędzają wspólnie czas na zwiedzaniu zamku oraz w ośrodku kultury)