- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Koncert „STOP KLATKA – piosenki Jonasza Kofty” w Ośrodku Kultury w Niemodlinie

10-03-2011

Muzyka, poezja i humor

W dniu 7 kwietnia br., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, miłośnicy poezji, muzyki i rysunku satyrycznego mogli spotkać się na koncercie „Stop klatka – piosenki Jonasza Kofty” w wykonaniu sceny młodzieżowej Ośrodka Kultury, któremu towarzyszył wernisaż wystawy rysunków Michała Graczyka - instruktora plastykiw niemodlińskiejplacówce, członka Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

Na sceniewystąpiły: Justyna Adamowska, Magdalena Krzemień, Urszula Mazur, Magdalena Mrożek, Dorota Zysiak, Aleksandra Kaleta. Do koncertu muzycznie wokalistki przygotowali: Katarzyna Paszula-Gryf oraz Paweł Ostrowski.
W wypełnionej po brzegi sali kameralnej Ośrodka Kultury w Niemodlinie zabrzmiały zupełnie nowe wykonania piosenek mistrza Kofty. Trzy miesiące pracy nad repertuarem nie poszło na marne - młode wokalistki poradziły sobie znakomicie z trudnym repertuarem. Pianista – Paweł Ostrowski, który akompaniował młodzieży, czarował dźwiękiem, co, w połączeniu z poruszającym tekstem i niezwykle dojrzałą interpretacją poszczególnych piosenek zostało nagrodzone gromkimi brawamipubliczności.
Po uczcie muzycznej, rysownik – Michał Graczyk, zaprosił wszystkich widzów na wernisażwystawy autorskiej, na której podziwiać można było sto trzydzieści siedem rysunków satyrycznych z bogatego archiwum artysty.
„Wystawa ma charakter retrospektywny, wybrałem tylko część prac z kilku tysięcy, które posiadam. Te, które prezentuję w Ośrodku Kulturyw Niemodlinie, to przede wszystkim karykatury portretowe orazrysunek prasowy, którym się zajmuję od lat, a który ukazywał się w różnych tytułach – w dziennikach, tygodnikach i miesięcznikach. Zajmuję się satyrą społeczno-kulturalną, takie też są moje rysunki, do obejrzenia których zapraszam wszystkich mieszkańców Niemodlina i nie tylko, wystawa czynna będzie do połowy maja w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.” – powiedział autor.

kk
 Stop Klatka (12).jpeg
Stop Klatka (4).jpeg
Stop Klatka (3).jpeg