- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 styczna 2024 r.

27-12-2023

Przekazujemy informację, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Citomed Sysło Sp. p. w Niemodlinie udziela świadczeń nocnej
i świątecznej opieki zdrowotnej do 31 grudnia 2023 r. W wyniku przeprowadzonej przez NFZ procedury konkursowej,
od 1 stycznia 2024 r. świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zostaną zabezpieczone przez OPC Sp. z o.o. Wrocław Sp. k.
w Tułowicach w lokalizacji Przychodni POZ przy ul. Porcelanowej.


Świadczenia te są również skierowane dla mieszkańców gminy Niemodlin.
Prowadzimy rozmowy, aby dodatkowo lokalizacja miała miejsce
w Niemodlinie.

 
Zasady korzystania z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8:00 do 8:00 dnia następnego.
Kiedy skorzystać z pomocy lekarza i pielęgniarki nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?
Z pomocy lekarza i pielęgniarki można skorzystać w razie:
• nagłego zachorowania,
• nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,
• gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania. Pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie (np. zastrzyki) w ramach porady udzielonej przez lekarza POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.
W przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia, pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza bądź pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.
Wyjazdowa nocna i świąteczna opieka zdrowotna
W razie konieczności, w uzasadnionych medycznie przypadkach, lekarz lub pielęgniarka realizują świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w domu chorego lub miejscu pobytu pacjenta. Wezwania telefoniczne, są realizowane (w celu sprawnego ich wykonania) przez właściwy punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, zgodnie z wyznaczonym obszarem zabezpieczenia.