- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

Wyróżnienie dla Ośrodka Kultury w Niemodlinie

19-04-2011

Wyróżnienie dla Ośrodka Kultury w Niemodlinie
 

Ośrodek Kultury w Niemodlinie za realizację „Polsko-Czeskiego Konkursu Kulinarnego na Potrawę z Ryb - projekt Święto Karpia” został wyróżniony przez Marszałka Województwa Opolskiego w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Opolskiego „Partnerstwo bez granic". Wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Józefa Sebesty odebrała dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie Katarzyna Paszula-Gryf.
Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych inicjatyw realizowanych przez samorządy lokalne oraz instytucje i organizacje pozarządowe województwa opolskiego we współpracy z partnerami zagranicznymi.
Do ósmej edycji Nagrody Marszałka, obejmującej inicjatywy realizowane w 2010 roku, zgłoszono 42 projekty.
W kategorii „Instytucje publiczne”, obok Ośrodka Kultury w Niemodlinie, wyróżniona została także Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu za realizację „Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych dla Młodzieżowych Orkiestr Symfonicznych z Polski i Niemiec”. W tej samej kategorii zwyciężył Nyski Dom Kultury („Polsko-Czeska Muzyczna Fiesta”), drugie miejsce zajął Prudnicki Ośrodek Kultury („Polsko-Czeskie Spotkania na Pograniczu”), a trzecie miejsce Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu (XIV Ogólnopolskie Spotkania Zespołów Artystycznych Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Źródło”).
„Cieszymy się, że mamy już kolejną edycję tego konkursu. Dzięki niemu województwo opolskie, region opolski rozsławia się również poza granicami naszego kraju. Pragnę pogratulować wszystkim tym, którzy zostali wyróżnieni i nagrodzeni” – powiedział Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta, podczas uroczystości rozdania nagród, która odbyła się 11 kwietnia 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.
kk

 partnerstwo bez granic 2010pn.jpeg