Zapraszamy do obejrzenia filmu: Gmina Niemodlin w 2021 roku, inwestycje i wydarzenia, podsumowanie roku - NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

„Oceany” za nami…

19-04-2011

„Oceany” za nami…

W dniu 19 maja 2011 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany”, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Niemodlinie.

Patronat honorowy Konkursem objęli: Burmistrz Niemodlina - Mirosław Stankiewicz, Starosta Powiatu Opolskiego – Henryk Lakwa, Marszałek Województwa Opolskiego – Józef Sebesta, Opolski Kurator Oświaty – Halina Bilik,, Prezes Fundacji im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy” – Agata Passent. Natomiast medialnie Konkurs wsparły: Nowiny Nyskie, Puls Niemodlina, Radio Opole, Telewizja Opole, Radio Plus.
W konkursie wzięło udział trzydziestu wykonawców (soliści i zespoły) wyłonionych spośród siedemdziesięciu dwóch młodych artystów w drodze przesłuchań wstępnych, które miały miejsce w dniach 14, 15 kwietnia oraz 5 i 6 maja br. w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.
Uczestników Konkursu oceniało Jury w składzie: Anna Panas – piosenkarka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów, Aleksandra Cwen – aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Ludmiła Wocial - Zawadzka - absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Podyplomowych Studiów Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, nauczyciel – chórmistrz oraz Justyna Adamowska – laureatka Grand Prix ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu na interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany”.
Jak powiedziała Ludmiła Wocial – Zawadzka dzięki tym młodym ludziom po raz siódmy, odkąd uczestniczy w obradach jury, „znalazła się bliżej niebios”. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, coraz trudniej więc jest wybrać najlepszych. Po długich obradach w końcu udało się.
Laureatką Grand Prix została Pamela Kłoczko z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie, która wzruszyła jurorów i publiczność przepiękną interpretacją piosenki „Dobranoc Panowie”. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Emilia Hamerlik ze Studia Piosenki i Tańca FART w Bielawie za piosenkę „Chodzi o to, żeby nie być idiotą”. Drugie miejsce przypadło Żanecie Kwiatek ze Spółdzielczego Centrum Kultury w Bielawie, która przebojowo zaśpiewała piosenkę „Nie ma jak pompa”, natomiast trzecie miejsce w tej kategorii zajęła przedstawicielka gospodarzy – Dorota Zysiak za interpretację piosenki „Nad Warszawą”.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Karolina Micor reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, która zaśpiewała i zagrała na fortepianie piosenkę „Na brzozowej korze”, drugie miejsce zdobyła Joanna Kogut z Zespołu Szkół w Wałbrzychu z piosenką „Nie żałuję”. Trzecie miejsce przypadło Roksanie Lewak studiującej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego, którą mogliśmy podziwiać w piosence „Ucisz serce”. W konkursie wyróżniono również dwie uczestniczki – Ewelinę Kobylańską (I LO Carolinum w Nysie) za piosenkę „To wszystko z nudów” oraz Magdalenę Mrożek (Ośrodek Kultury w Niemodlinie) za wykonanie piosenki „Chłopiec z drewna”.
Wszystkie nagrodzone piosenki i ich wykonawców mogliśmy usłyszeć w Koncercie Laureatów, który odbył się również 19 maja, w godzinach wieczornych. Z pewnością może cieszyć fakt, że wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej wciąż jeszcze znajdują się osoby wrażliwe na piękno słowa polskiego, że nie jest im obce wzruszenia, śmiech i łzy, które towarzyszą poezji i muzyce Agnieszki Osieckiej. W sali widowiskowej wypełnionej do ostatniego miejsca słuchaczami spragnionymi prawdziwej muzycznej i duchowej uczty wyczuwało się wyjątkową atmosferę i zachwyt piosenkami wykonywanymi przez Laureatów Konkursu.
W drugiej części koncertu wszystkich przybyłych do Ośrodka Kultury w Niemodlinie wzruszał, bawił i zachwycał Grzegorz Turnau – wielka, ale skromna gwiazda polskiej sceny muzycznej. Zaprezentował słuchaczom swoje najbardziej znane piosenki, takie jak: „Między ciszą a ciszą”, „Bracka” czy „Nie dzieje się nic”, odśpiewane wspólnie z widownią, „Znów wędrujemy” (ze słowami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego), czy z najnowszej płyty „Fabryka klamek” piosenka „Lubię duchy”. Nie zabrakło również najnowszego przeboju „Na plażach Zanzibaru”. Grzegorz Turnau zjednał sobie niemodlińską publiczność poczuciem humoru i profesjonalizmem. Zaprezentował również m.in. swoją zabawną wersję piosenki Johna Lennona „Jealous guy” czy Rolling Stones „Angie”.
Z pewnością wszyscy którzy, w tym dniu odwiedzili Ośrodek Kultury w Niemodlinie, nie żałują. Był to bowiem dzień pełen wspaniałej muzyki, poezji, dobrego smaku i unoszącego się nad wszystkim ducha patronki Konkursu – Agnieszki Osieckiej.

kk
 Pamela Kłoczko - laureatka Grand Prix.jpeg
Wręczenie nagród.jpeg
laureaci i sponsorzy.jpeg
Oceany_2011.jpeg