- NIEMODLIN ZAPRASZA - odkryj nasze atrakcje FILM - Materiały filmowe z Niemodlina

VECHELDE

04-08-2010

herb vechelde.jpeg 

VECHELDE - gmina w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Peine. Vechelde położone jest ok. 12 km na południowy wschód od Peine, na trasie drogi krajowej B1: http://www.vechelde.de


Umowa o współpracy międzyregionalnej między Gminą Niemodlin i miastem Vechelde podpisana została 5 maja 2006 roku. W imieniu Gminy Niemodlin umowę podpisał Burmistrz Niemodlina Stanisław Chilimoniuk, a w imieniu miasta Vechelde Burmistrzem Vechelde Hartmunt Morotz.

Podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Gminami Vechelde i Niemodlin.

umowa
 

10 – lecie współpracy partnerskiej Niemodlina i Vechelde

Dziesięciolecie partnerskiej współpracy świętują w 2016 roku Niemodlin i Vechelde. Z tej okazji na zaproszenie burmistrza miasta Vechelde, Ralfa Wernera, gościła w Niemczech delegacja z gminy Niemodlin na czele z burmistrz Dorotą Koncewicz. Główne obchody jubileuszu odbywały się w parku podczas Dni Zamku w Vechelde. Dnia 26 sierpnia 2016 r., w ramach partnerskich jubileuszów trzydziestolecia z miastem Valkeakoski w Finlandii i dziesięciolecia z gminą Niemodlin w Polsce, organizatorzy zaoferowali gościom koncert, bogaty w  kulturalne i muzyczne przeżycia. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia burmistrzów miast partnerskich z Niemiec, Finlandii i Polski. Podczas koncertu w  Vechelde zaprezentowali się artyści z Polski, Finlandii oraz Niemiec. Był to wspaniały europejski wieczór kultur łączący nasze partnerskie miasta.

 

AKTUALNOŚCI: